Krvavé dráma sa odohralo v Plzni. Vietnamca s useknutou rukou našli ľudia v centre mesta. Uťatú ruku mal mať údajne pri sebe v igelitovom vrecúšku. Pomoc si pôvodne muž volal do dediny pri Plzni, ale neskôr sa zrejme dopravil sám do mesta. 

Policajtov zburcoval telefonát na tiesňovú linku 158. Niekto volal, že našiel muža s useknutou rukou.

„Hliadka okamžite vycestovala na nahlásené miesto a tam muža s popísaným zranením našla a zavolala záchranku,“ povedala policajná hovorkyňa Hana Rubášová. Informácie, kde zranený Vietnamec bol, sa ale rôznia.

 Polícia:  Možno je obeťou trestného činu 

Jedna z verzií je, že ležal na chodníku na ulici a vedľa bolo igelitové vrece s jeho rukou. Druhá verzia je, že muža našli vo vnútri vozidla BMW aj s useknutou končatinou. „Kde presne zranený muž bol, neviem. Môžem ale potvrdiť, že vozidlo BMW tam bolo. Zatiaľ zisťujeme všetky okolnosti prípadu a zhromažďujeme informácie,“ povedala Rubášová. Policajti pracujú s verziou, že Vietnamec sa stal obeťou trestného činu.

„Muž mal amputovanú hornú časť ruky. Sanitka ho previezla na emergency Fakultnej nemocnice v Plzni,“ uviedol hovorca záchranky Martin Brejcha. Kvôli jazykovej bariére a ťažkému zraneniu policajti Vietnamca zatiaľ nevypočuli.