Kto je brutálnym vrahom z Hviezdoslavovho námestia?

1623
Obvinený Nishita skončil v rukách polície v noci z piatka na sobotu, necelých 500 metrov od miesta vraždy. Policajti ho zaistili pred bratislavským nočným klubom za Michalskou bránou. Pravdepodobne tam chcel chytiť taxík. Bližšie stanovisko taxíkov mal len pred hotelom Carlton cca 150 metrov od miestu činu, čo bolo ale veľmi blízko. Od krvavej vraždy na Hviezdoslavovom námestí tak neuplynulo ani  45 minút. Pri zatýkaní bol agresívny a na výzvy polície nereagoval.
Obvinený Nishita je pôvodom Ind. Pri štúdiu na Slovensku sa zoznámil so svojou budúcou manželkou Slovenkou Luciou. V roku 2004 uzavrel  manželstvo v Indii a v roku 2008 sa vrátil na Slovensko. V roku 2012 požiadal o udelenie štátneho občianstva. Jeho požiadavke úrady vyhoveli a od roku 2015 je občanom Slovenskej republiky. S manželkou majú dve deti. Obvinený Nishita je kresťan. Na Slovensku nebol nikdy súdne trestaný. Muž nemá finančné problémy, v našej krajine pracuje pre významnú IT spoločnosť ako projektový manažér.

 Ako opísal  vraždu svedok  

„Chalan čakal na taxík. Tento mu doňho sadol a Braňo sa ohradil, že ´hej, to je môj taxík´. A kedže muža s tmavšou farbou pleti nechcel nikto zobrať, lebo si taxikári dávali echo, že je agresívny a nebezpečný, aby ho nebrali, tak už bol frustrovaný,“ opísal užívateľ na sociálnej sieti s tým, že Ind vystúpil a mužovi zasadil ranu nožom, druhou ranou rovno podrezal. Podľa polície nebohý futbalista Braňo dostal štyri bodné rany. Dve do ušnice, dve do krku. „Nemal žiadnu šancu. Potom chcel podrezať aj druhého. Tomu porezal tvár od ucha k uchu. Zahodil mikinu a v kľude si kráčal pred ambasádou smer Michalská, akoby sa nič nedialo,“ doplnil užívateľ.