Kto je Jiří Kajínek, nenapraviteľná vraždiaci beštia, alebo obetný baránok?

1254

Kto je Jiří Kajínek, chce to objasniť autentický dokument.

Je Jiří Kajínek (56) nenapraviteľná vraždiaca beštia, ako bolo popísané v psychologickom posudku, alebo je to normálny človek s mnohými chybami, ktoré dokáže priznať a postaviť sa k nim čelom? To sú otázky, na ktoré vraj bude hľadať odpoveď dokument Ja, Kajínek, ktorý sa od 12. novembra objaví na TV Prima.

 Päťdielny  seriál  

je z dielne producenta Petra Jákla (44). Začal ho točiť chvíľu potom, čo Kajínek vyliezol tento rok v máji z kriminálu, keď mu dal prezident Miloš Zeman (73) milosť. Zatiaľ čo podľa rozsudku je to vrah, ktorý 30. mája 1993 zabil dvoch ľudí a tretieho ťažko zranil, Kajínek celý čas tvrdí, že je nevinný.

Teraz ho budete vídať na Prime každú nedeľu, vždy od 20:15 hod. „Koncept tejto dokumentárnej minisérie je postavený na priblíženie osobnosti Jiřího Kajínka ľuďom tak, ako ho nepoznajú. Väčšinu Čechov zaujíma, aký naozaj Jiří Kajínek je,“ povedala hovorkyňa Primy Jana Mrákotová. „Často sme točili od rána do noci a najazdil som za deň stovky kilometrov,“ povedal Kajínek.

Budú použité doteraz nezverejnené zábery

Všetkých päť dielov je doplnených niektorými zábermi z filmu Kajínek, tak aj ďalšími zábermi, ktoré neboli vo filme nikdy použité. Mnohé časti seriálu budú hrané samotným Jiřím Kajínkom, iné sú natočené s figurantami v situáciách, ktoré presne zodpovedajú Kajínkovým spomienkam.

„Tieto hrané sekvencie sa budú prelínať s výpoveďami hlavného protagonistu aj ostatných postáv vystupujúcich v dokumente. Pôjde o jeho subjektívny pohľad na všetko, čo sa dialo a čo práve prebieha,“ hovorí Mrákotová s tým, že je samozrejme hojne využívaný archívne materiál, či už ide o nikdy nezverejnené fotky z rodinného archívu a listy, alebo novinové články, televízne zábery a súkromné, nikdy nezverejnené videá.

Jiří Kajínek a jeho cesta na slobodu