Polícii sa krátko po útoku na Filipínca Henryho († 36) podarilo Juraja H. (28) z okresu Dunajská Streda zadržať. Napriek tomu, že vyšetrovateľ spracoval podnet na podanie návrhu na väzbu, prokurátor nevidel dôvod na väzobné stíhanie za pokus o vraždu a milého Juraja vypustil do ulíc Bratislavy. Jeho rozhodnutie vyvolalo vlnu nesúhlasu a kritiky.

K pokusu o vraždu došlo v sobotu nadránom na Obchodnej ulici v bratislavskom Starom Meste. Útočník kopancom do hlavy poslať k zemi Henryho a tam podľa svedkov ho kopal do hlavy aj na zemi. Filipíncovi spôsobil rozsiahle krvácanie do mozgu, ktorému v nemocnici podľahol.

„Dvaja Slováci nechceli dať pokoj dvom dievčatám zo zahraničia a začali ich obťažovať na ulici. Jeden z tých dvoch Slovákov do jednej zo spomínaných žien sotil. Filipínčan chcel, aby prestali, lenže tí vôbec nepočúvali. Juraj. H. z Dunajskej Stredy následne zhodil Filipínčana na zem. Udrel si hlavu a v bezvedomí zostal ležať. Útočník ležiaceho, bezbranného cudzinca ešte dokopal do hlavy.“