Fotograf, ktorý zvečnil neslávne preslávené ukrajinské manekýnky na terase hotela v Dubaji je v hľadáčiku polície. Snímky obleteli svet a spôsobili poriadny škandál, Rus Alexander sa však obhajuje tým, že fotil na objednávku a k vyzliekaniu východoeurópskych krások nedošlo v arabskej krajine z jeho rozmaru. Jedna z modeliek, ktoré sa fotenia zúčastnila, hovorí, že ženy boli k vyzlečeniu donútené.

Alexander prehovoril podľa webu Daily Star pre ruský magazín Life. Priznal sa, že za fotkami krásnych nahotinek s vražednými krivkami stojí práve on. Príbeh fotenia, o ktorom čoskoro vedel celý svet, príliš dobré pokračovanie nemal.

Modelky boli totiž zatknuté a skončili na policajnej stanici. Dubajskí policajti ich obvinili z rušenia verejného poriadku. „Toto neprijateľného správania nereflektuje hodnoty a etiku emirátskej spoločnosti,“ uviedli úrady. Modelky boli nakoniec deportované.

Na fotkách holých dievčat z Dubaja spoznali rodičia právničku Janu (27), usvedčil ju jasný dôkaz! hovorí brat

Fotograf zatiaľ opustil Spojené arabské emiráty čo najrýchlejšie potom, čo boli nahotinky zatknuté. Podľa webu zmizol s ďalšími troma ľuďmi, ktorých dubajská polícia hľadá. Ruský fotograf sa však obhajuje tým, že iba fotil na žiadosť americko-ukrajinského playboya Vitalija Grečina (41). Ten bol za svoje konanie v Dubaji zatknutý.

 Playboy a šéf IT spoločnosti boli  zatknutí 

Hrozí mu za neho ročné väzenie. Šéf ruskej IT spoločnosti Involta Alexej Konstov (33) bol podľa portálu taktiež zadržaný. Firma vydala vyhlásenie, podľa ktorého boli Grečin a Konstov zatknutí „kvôli obvineniam, ktorá nespáchali.“ Vinu sa evidentne snaží zvaliť na fotografa Alexandera Tena, ktorý ju popiera. Je vidieť, že čo sa legálnych ťahaníc týka, tento prípad len tak neskončí.

Izrael: Nový zákon zakazuje vychudnuté modelky v reklamách

„Ženy na snímke sú blízke kamarátky Vitalija Grečina, ktoré s ním už v minulosti cestovali. V ten deň odpočívali s Vitalijom pri bazéne domu, v ktorom žije Alexej. Bol s nimi fotograf Alexander Ten. Večer bolo skupine umožnené, aby išla hore do Alexejovho apartmánu, aby sa prezliekli. Zostali tam len pol hodiny,“ uviedla spoločnosť Involta.

 Ja nič, ja  fotograf 

„V tú dobu išli dievčatá von, aby obdivovali výhľad. Fotograf Ten navrhol, nech zapózujú pre fotografiu,“ dodala. „Neponúkol som nič. Som len obyčajný fotograf. Bolo to špeciálne fotenie pre Vitalija Grečina a jeho potreby,“ uzavrel Ten. Väčšina z 12 účastníčok fotenia sa už našťastie vrátila do vlasti.

VIDEO: Modelky surfovali nahé. Neoprén mali na tele len namaľovaný

Podľa jednej z nich, modelke Iriny Sotulenkovej (23), aj sám Grečin fotil a problematické snímky potom vystavil na Instagrame. K tomu, aby sa vyzliekli, mal ich navyše nútiť pod hrozbou, že inak nedostanú zaplatené. „Toto všetko len kvôli debilovi, ktorý prišiel s nápadom, že to nahrá na Instagram. Je to proste … Vitalij Grečin, si totálny č *rák,“ povedala.

„Ako môže byť dospelý muž taký idiot? Hovorila som im, ľudia, sme v arabskej krajine, nepredvádzajme sa. Ale nie, sakra, boli sme donútené ísť na balkón. Priviedli si profesionálneho fotografa. Grečin sám fotil, ale bol tam tiež ďalšie fotograf,“ uzavrela Irina podľa webu Mirror. „Na balkón ich donútili ísť,“ stojí za ňou jej priateľ Vitalij (30).