„Striebro alebo olovo“ (plata o Plomo). Touto slávnu vetou dával Pablo Escobar svojim oponentom najavo, že sa môžu nechať buď podplatiť alebo zastreliť.

V úlohe neľútostného gangstra a milujúceho otca si zahral Javier Bardem. Jeho milenku stvárnila taktiež oscarová Penélope Cruz. Snímka zamieri do kín 31. mája.

Pablo Emilio Escobar Gaviria je legendárnym zločincom, ktorého poznajú snáď všetci. Jeho životný príbeh je neobyčajne zaujímavý. Toho si bola vedomá aj spoločnosť Netflix pri vytváraní prvých dvoch sérií populárneho seriálu Narcos. V ňom Escobara stvárnil fantastický Wagner Moura, ktorý za svoj výkon dostal nomináciu na Zlatý glóbus.

Prekonať ho bude určite ťažké, ale jeden herec by to dokázať mohol – charizmatický Javier Bardem, pre ktorého, ako sa javí z ukážky, bola rola Escobara ušitá priamo na kožu. Novinárka Virginia Vallejová (Penélope Cruzová), neskoršie Escobarova milenka, spoznala najskôr muža, ktorý stavia domy pre chudobu, vie byť zapálený pre vec a je aj skvelým otcom svojmu synovi. Keď ale objavila Escobara, neľútostného kriminálnika, bolo pre ňu už neskoro. S jedlom rastie chuť a Pablo Escobar nikdy nemal dosť. Rozhodol sa zabíjať a či sa mu do cesty pripletie nevinný civilista, to bolo narkobarónovi dočista fuk. Medzinárodný zatykač na Escobara bol začiatok jeho konca. Do hry sa totiž naplno vložila DEA, americká služba zaoberajúca sa bojom proti drogám a ich pašovaniu. Kolumbiu čaká  vojna

Keby Pablo Escobar žil, bol by dnes najbohatším mužom na svete

Filmu dominuje oscarový pár Bardem – Cruzová. Javier Bardem získal Oscara za rolu zabijaka vo filme Táto krajina nie je pre starých, ďalšie démonickú postavu predviedol ako protivník Jamesa Bonda vo Skyfall. U aktuálnej snímky Escobar figuruje aj ako jeden z producentov a do svojho portrétu Pabla Escobara vložil brutálny surovú živočíšnosť. Životná partnerka a manželka Javiera Bardema Penélope Cruz má doma Cenu akadémie za ich predchádzajúce spoločný film Vicky Cristina Barcelona

5 vecí, ktoré ste o kokaínovom kráľovi Escobarovi zaručene nevedeli