Kuriózne odhalenie štyridsať rokov starej vraždy. Zabil svoju manželku kvôli romániku s inou ženou!

Telo v žumpe objavil synovec!

637

Osemdesiatdeväťročný senior a bývalý farmár David Venables je obvinený z vraždy svojej manželky Brendy z mája 1982. Pred štyridsiatimi rokmi mal svoju milú usmrtiť a hodiť do žumpy neďaleko usadlosti. Podľa súdu tak zrejme robil kvôli 15-ročnej známosti s milenkou Lorraine, ktorá sa starala o jeho chorú matku. Telo zosnulej manželky bolo nájdené až v roku 2019, kedy ho objavil synovec obvineného, ​​ktorý farmu po strýkovi s rodinou obýval.

Ku kurióznemu odhaleniu štyridsať rokov starej vraždy došlo v júli roku 2019. Na farme neďaleko austrálskeho mestečka Kempsey objavil pri vypúšťaní septiku muž hrozný nález – kostrové pozostatky Brendy Venablesovej (†48), ktorá bola manželkou Davida Venablesa.

Zmiznutie Tary Calico zostáva nevyriešené

 Polícia sa vtedy domnievala, že ide o  samovraždu 

Senior bol v minulosti vyhláseným farmárom a chovateľom ošípaných. Zosnulá bola Dávidovou manželkou a v máji 1982 sa po žene zľahla zem. Vtedy ale ešte nikto netušil, že farmár, ktorý ohlasuje zmiznutie milovanej ženy, v tom má zrejme prsty. Podľa denníka Daily Mail chcel byť totiž David hlavne so svojou milenkou Lorraine, s ktorou udržoval cez pätnásť rokov dlhý pomer. Dospel tak k záveru, že „nepotrebnú“ manželku zabije. Brenda ani jej telo nebolo nájdené a tak sa vtedy polícia domnievala, že žena zrejme spáchala samovraždu.

„Na tej farme žil veselo ďalej až do roku 2014, pričom predstieral, že ho jeho štyridsaťosemročná manželka opustila,“ opisujú súdni prokurátori. „Vedel o žumpe na odľahlom mieste neďaleko farmy. Bol to pre neho takmer dokonalý úkryt,“ povedal Daily Mail Michael Burrows.

Osemnásťročný študent rozlúskol 57 rokov starú vraždu dievčatka, ktorú našli zviazanú šnúrkami

 Senior vinu  popiera 

Na farmu sa neskôr namiesto Davida presťahoval jeho synovec s manželkou. „Dňa 12. júla 2019 nechali manželia vyprázdniť žumpu. Vtedy sa v nádrži našli kostrové pozostatky Brendy Venablesovej,“ uviedol prokurátor. Podľa vyšetrovateľov samovražda nepripadá do úvahy, pretože by žena nezvládla vliezť sama do septiku a zavrieť za sebou ťažké veko. Z vraždy ženy je obvinený jej manžel David, ktorý ale vinu stále popiera. Súd by mal rozhodnúť v nasledujúcich týždňoch.

Vraha Lindy († 11) vypátrali po 46 rokoch! Pomohlo im k tomu DNA