Kvôli vojne na Ukrajine Rus pobodal Čecha!

382
sudca rozsudok

Do potýčky kvôli vojne na Ukrajine sa dostal vo februári v Ostrave Čech Ján Š. (32) a Rus Alexander G. (62) . Cudzinec chválil Putina a keď mu Ján oponoval, vytasil naňho nôž a napadol ho.

Keď prišla vo februári medzi oboma mužmi, ktorí spolu sedeli na pive, na pretras vojna, Alexander G. vyhlasoval, že Rusi, vojna a aj Putin sú tými najlepšími na zemeguli.

„Súhlasím s Putinom. Ukrajina patrí Rusku, a kto s tým nesúhlasí, tých treba pozabíjať!“ mal vykrikovať. Na to Ján Š. (32) opáčil, že Ukrajina je slobodný štát, a jeho ľud je slobodný.

S lebkou v ruke vyhlasoval, že Ukrajina musí byť celá vyhubená. Skončil s guľkou v hlave

 Ľutujem, bol to  skrat 

To sa podľa obžaloby Rusovi nepáčilo, vytasil nôž a vrhol sa na oponenta. Napadnutý útok inštinktívne vykryl rukou a s reznou ranou spadol na zem. Zranenie musel liečiť dva týždne. „Bol to skrat. Viem, že vojna je zlá. Ľutujem, že sa to kedy stalo,“ obhajuje sa Rus.

Že bitka vrcholila ospevovaním Putinovho režimu, to ale Rus rázne odmieta. „Neviem, čo sa v Rusku deje, tam som už dlho nebol. Mám veľa iných starostí, než nejakú vojnu. S Ukrajincami som aj pracoval, tu máme ukrajinskú prekladateľku, tá mi tiež nijako nevadí,“ vypovedal Alexander G. na súde.

Ukrajinské snajperky porozprávali aj o sexizme a pekle na fronte

Za politicky motivovaný útok, pokus ťažkej ujmy na zdraví, hrozí až 12 rokov. Súd pokračuje s výsluchmi svedkov.