Keď sa povie Kylie, väčšina ľudí si vybaví austrálsku speváčku Kylie Minogue (48). Tá pod svojím krstným menom vydáva hudbu už po tridsať rokov. Lenže devätnásťročná Američanka Kylie Jennerová, sestra Kim Kardashian, sa rozhodla urobiť zo svojho krstného mena obchodnú značku. Neuspela.
kylie minogue 01Jennerová sa snažila urobiť z krstného mena registrovanú značku, v roku 2015 uviedla na trh vlastný prípravky na pery Kylie Cosmetics.

Právny tím Kylie Minogue ale podal na Americké úrady pre patenty a obchodné značky sťažnosť proti jej žiadosti o registráciu, ktorej úrad vyhovel.

Speváčka zdôvodnila svoj protest, že je medzinárodne známou a uznávanou umelkyňou, humanitárnou pracovníčkou a aktivistkou, ktorá vyše tridsať rokov vystupuje práve pod menom Kylie. A Jennerová je podľa dokumentov „obyčajnou druhotnou tvárou televíznej reality show“.

Kylie Jennerová sa stala v USA známou vďaka relácii Keeping Up With Kardashians, reality šou, v ktorej rodina Kim Kardashian necháva kamery nazerať do súkromia.

Minogue navyše vlastní doménu Kylie.com, čo hrá proti Jenner.