Láďa s Viktorom boli takí sympatickí, že im babička odovzdala svoje peniaze a zlato

470
Láďa s Viktorom

Všímavá pracovníčka banky zalarmovala policajtov v Ostrave. Mala podozrenie, že jej klientka (76) je v pazúroch podvodníkov. Zažiadal totiž o úver 20-tisíc a zverila sa, že peniaze má pre známych. Podozrenie sa ukázalo ako pravdivé, polícia prefíkaných podvodníkov dopadla a teraz hľadá ich ďalšie prípadné obete.

Keď starenka pôžičku dojednávala, jej „známi“ sa jej telefonicky ozvali a navádzali ju inštrukciami, ako postupovať. Pozorná banková úradníčka si potom na účte seniorky všimla podozrivé výbery peňazí. Na účte jej nezostalo už ani na jedlo!

„Uviedla, že peniaze opakovane vybrala a odovzdala mužom, ktorí ich potrebujú. Návšteva v banke bola ukončená neschválením úveru a ďalej odporúčaním, aby sa obrátila na políciu, keď toto však žena odmietla,“ popísala podvod policajná hovorkyňa Eva Michalíková.

Obrovský podvod za vyše 234 miliónov!  České spoločnosť Ramfin vylákala peniaze od seniorov!

 Sympaťáci  Láďa a Viktor 

Policajti začali prípad preverovať. Babička im vypovedala, že sa pred supermarketom zoznámila s dvoma „sympatickými“ mužmi, ktorí si hneď získali jej dôveru.

„Mali ju osloviť „babička“ a začať sa s ňou rozprávať. Nakoniec ju požiadali o peniaze. Žena im financie požičala, a dokonca si vymenili telefónne čísla. Počas mesiaca ju opakovane mali telefonicky kontaktovať, rozprávať sa s ňou a dohovárať schôdzky. Mali sa stretávať buď v reštaurácii, alebo niekde vonku. Vystupovali údajne pod menami Láďa a Viktor,“ povedala Michalíková.

Namiesto režiséra sa z neho vykľul podvodník

 Úspory, zlato a potom  úver 

Peniaze ale začali seniorke z účtu rýchlo ubúdať, preto Láďovi a Viktorovi ponúkla zlato! Tí mali ešte ďalší podarený nápad – naviedli nebohú ženu, nech si vezme úver.
„Žena opäť súhlasila. Ako sama poškodená uviedla, verila, že všetky peniaze aj zlato jej muži vrátia. Po celý čas sa žena o svojich nových známych nikomu nezverila,“ zmienila sa hovorkyňa.

Vyšetrovatelia sa nakoniec dobrali mnohých stôp a najmä vďaka kamerovým záznamom vytipovali dvoch podozrivých (35 a 46) z Ostravy, obaja s bohatou trestnou minulosťou.

Floridskí Rómovia sú na súde za 40-miliónový podvod s veštením

 Hľadajú sa ďalšie  obete 

„Kriminalistom sa tiež podarila časť zlata, ktoré mala žena mužom zapožičať, zabezpečiť v záložniach. Obaja už obvinení muži svoje konanie priznali, keď uviedli, že peniaze mali pre potrebu rodiny a chceli ich seniorke vrátiť. Celkovo mali seniorke spôsobiť škodu okolo 55 000 korún, (2.300eur) uviedla Michalíková.

Polícia oboch mužov obvinila z podvodu, za čo im hrozí až dvojročné väzenie, na čo ich súd poslal do väzby.

Sériový obedový podvodník podvádzal ženy najmenej tri roky a stále uniká spravodlivosti

Podľa policajtov poznatky z vyšetrovania nasvedčujú tomu, že seniorka bola len jednou z viacerých obetí obvinenej dvojice. „Preto sa obraciame na verejnosť, či ste mali podobnú skúsenosť práve s mužmi z fotografií, aby ste to oznámili na tiesňovú linku 158, prípadne sa dostavili na najbližšiu policajnú služobňu,“ dodala hovorkyňa.