Las Vegas je názornou ukážkou, že kinetická energia je skutočným riešením, ako zabrániť produkciu oxidu uhličitého, ktoré spôsobuje globálne otepľovanie. Veľkomesto totiž inštaluje inteligentné pouličné svetlá, ktoré sú poháňané chôdzou.

Spoločnosť EnGoPLANET spolupracuje s mestom, pričom inštaluje v uliciach lampy napájané solárnymi panelmi a kinetickou energiou. las-vegas-solar-streetlights-02      „Chceme poskytovať služby na vysokej úrovni a zároveň sa pozerať do budúcnosti a zabezpečiť, aby sme boli udržateľní,“ uviedol starosta Las Vegas Carolyn G. Goodman. „Prostredníctvom našich LEED certifikovaných budov, solárnych projektom, vodných rekultiváciach, alternatívnemu palivu vozidiel a udržateľnými pouličnými lampami sa Las Vegas vydáva ekologickou cestou. Las Vegas sa snaží byť na špici a tento projekt dokonale zapadá do plánov na rozvoj nášho inovačného centra.“
las-vegas-solar-streetlights-03EnGoPLANET odhaduje, že svet míňa viac ako 40 miliárd dolárov ročne za energiu pre viac ako 300 miliónov pouličných lámp, ktoré spôsobujú k produkcii viac ako 100 miliónov ton oxidu ročne. Takže solárno-kineticke pouličné lampy sú skvelou cestou, ako by mohla vláda splniť svoje ciele v oblasti ekológie. A rovnako ako kopa miest, tak i Las Vegas chce dosiahnuť nulové emisie.las-vegas-solar-streetlights-01EnGoPLANET tiež chce, aby tieto pouličné svetlá boli nainštalovaná na miesta, kde nie je ešte verejné osvetlenie. Z tohto dôvodu začala spoločnosť projekt na crowdfundingovom portáli IndieGoGo, kde chce získať peniaze na inštaláciu solárno-kinetických pouličných svetiel v 10 dedinách v Afrike.

las-vegas-solar-streetlights-05 las-vegas-solar-streetlights-04 las-vegas-solar-streetlights-06