Britská romantická komédia Láska nebeská sa stala vianočnou klasikou aj na Slovensku. Režisér Richard Curtis prezradil, že po rokoch chystá pokračovanie filmu s pôvodnými hviezdami. Rozhodol sa podporiť charitu.

Všetkých fanúšikov, ktorí sa tešili na celovečerný film, ale režisér sklame. Pôjde len o cca desaťminútovú snímku na podporu nadácie Comic Relief, ktorá každoročne pomáha s akciou Red Nose Day.

„Nikdy som nechcel napísať pokračovanie Lásky nebeskej, ale myslel som, že by bolo zábavné natočiť desať minút, aby sme zistili, čo sa so všetkými stalo. Kto zostarol najlepšie? Myslím, že to je ťažká otázka … alebo je to samozrejme Liam?“ Vtipkoval Curtis.
    V Láske nebeskej hrala plejáda známych hercov, napríklad Hugh Grant, Keira Knightley, Liam Neeson a Colin Firth.

Účasť v pokračovaní prisľúbili Martine McCutcheonová, teda sekretárka a láska britského premiéra Natalie, Bill Nighy, ktorý hral rockovú hviezdu Billyho Macka, Rowan Atkinson čoby puntičkársky predavač Rufus z obchodaku a Thomas Sangster alias malý zamilovaný školák Sam.

„Sme veľmi radi, že tak veľa ľudí z obsadenia je k dispozícii a sú ochotní hrať. Iste to bude nostalgické znovu sa spoločne stretnúť a po štrnástich rokoch oživiť ich postavy. Dúfame, že natočíme niečo vtipné v duchu pôvodného filmu. Veríme, že prilákame veľa divákov a počas Red Nose Day show vyberieme dosť peňazí,“ povedal režisér o minipokračování Lásky nebeskej, ktoré televízia BBC odvysiela 24. marca.