Lekár závislý na porne primiešal manželke kyanid do pitia

Policajti zistili, že si muž krátko pred vraždou v práci na počítači vyhľadával podivné heslá.

840

Zubár James Toliver Craig žijúci v americkom Colorade otrávil svoju manželku Angelu a matku šiestich detí arzénom. Neskôr použil kyanid. Jedy ju nastražil do proteínového nápoja, ktorý žena pila pri cvičení. Policajti zistili, že si muž krátko pred vraždou v práci na počítači vyhľadával podivné heslá.

Angela, mamička šiestich detí sa ponáhľala prvýkrát do nemocnice 6. marca. Sympatickej Američanke bolo podľa denníka Metro nevoľno. Sťažovala sa na bolesti brucha, dehydratáciu a časté zvracanie. Krátko predtým so svojim mužom cvičila v domácej posilňovni. „Pred cvičením urobil James Angele proteínový koktail,“ stálo vo vyhlásení o zatknutí.

Práve s týmto nápojom mali jej problémy strašnú spojitosť. „Po cvičení sa Angele točila hlava s neskôr omdlela,“ stálo ďalej v spise. V ten deň ešte lekári ženu prepustili, ale 15. marca všetko začalo nanovo. Jej stav bol tentoraz ešte horší. Nakoniec skončila až na JIS, kde v ten istý deň zomrela.

Nielen ženy ale aj muži trpia v rodinách, len si to málokedy priznajú

Jamesovi kolegovia z práce však rýchlo poňali podozrenie. Vedúci kancelárie už predtým otvoril balíček adresovaný Jamesovi a našiel v ňom kyanid draselný. Ďalší z jeho kolegov si zase všimol podozrivé správanie. Svoj počítač prestal používať na klasickom mieste a presúval sa s ním do miestností, kde naň nikto nevidí.

Práve na jeho počítač si neskôr posvietili kriminalisti. James na internete vyhľadával heslá, ktoré do prípadu vniesli svetlo. „Koľko gramov čistého arzénu zabije človeka?“ hľadal si napríklad. „Je arzén zistiteľný pri pitve?“ pýtal sa. Neskôr si jed objednal.

V jeho živote bol najdôležitejší sex, tak postupne znásilnil dcéry

Po počiatočných objednávkach arzénu vyšetrovatelia zistili, že potom objednal kyanid draselný od spoločnosti s názvom Midland Scientific. Vo vyhlásení o použití James povedal, že je chirurg a potrebuje ho na svoju prácu. Potom ho už len pri vhodnej príležitosti primiešal svojej žene do nápoja.

Rodinní príslušníci uviedli, že vzťah Jamesa a Angely nebol dobrý. „James mal početné aféry s niekoľkými ženami a bol závislý na pornografii,“ zveril sa vyšetrovateľom jeden z príbuzných. Momentálne čaká vrah na trest vo väzbe.