Otrasný prípad týrania zvieraťa, aký nemá v Česku obdoby, vyšetrujú policajti v Plzni. Študent medicíny Martin Š. (25) tam robil drastické pokusy na svojom psovi. Nebohý Artuš mučenie takmer neprežil. Následky si zrejme ponesie už do konca života.

Šialený medik, ktorý sa občas podľa svedkov vydával za lekára, ako by sa inšpiroval neslávne presláveným osvienčimským doktorom Mengelom. Svojho psa plemena jack russel teriér údajne sfetoval liekom Tramal, ktorý si zaobstaral nelegálne, a potom na ňom bezcitne experimentoval. Artuš musel neskutočne trpieť, svedčí o tom zoznam zranení, ktoré mal. Našťastie ho zachránil otec vyšinutého mladíka, ktorý psa, keď videl, v akom stave je, dopravil k veterinárke.

Veterinárka Markéta Janoušková ešte nikdy nevidela psa takto zámerne zriadeného

 Nič podobné  nevidela 

„Takto zámerne zriadeného psa som za svoju kariéru ešte nevidela. Pri príjme bol apatický, po celom tele mal nekrotické ložiská, ktoré sme už v anestézii odstránili, a mal zlomenú stehennú kosť,“ uviedla pre Krimi Plzeň veterinárka Markéta Janoušková. Nebohé zviera malo podľa nej okrem hlbokých zhnisaných rán po celom tele aj poškodenú rohovku a bolo poleptané.

 Napravujú aj  dušu 

Artuša teraz čaká nielen dlhá liečba týchto početných poranení, ale aj jeho duša. „Trpí samozrejme obrovským strachom z ľudí,“ dodala veterinárka, u ktorej podľa našich informácií zostane zrejme v dočasnej starostlivosti.

Neskutočný prípad týrania zvieraťa. Muž uviazal svojho psa za auto a rozbehol sa

 Chce ho  späť 

Martin Š., ktorý je študentom 5. ročníka medicíny, tvrdí, že svojmu psovi nikdy zámerne neublížil. „Mám ho veľmi rád, chcem pre neho to najlepšie a chcem ho späť,“ vyhlásil s tým, že na rôznych klinikách minul veľa peňazí za to, aby ho vyliečil. Podľa ľudí, ktorí ho poznajú, nie je duševne v poriadku. Domnieva sa, že jeho pes je chorý, veterinári mu nevedia pomôcť, a preto sa ho pokúša liečiť sám.

Študent medicíny Martin Švec (26), sa od dnes kvôli tomu spovedá na plzenskom súde z týrania.

 Obťažoval  veterinára 

Podľa informácií Krimi mladík s Artušom skutočne navštevoval rôzne veterinárne ordinácie a kliniky, kde vyhlasoval, že u psa sám diagnostikoval rôzne choroby, napríklad prietrž, zápal žliaz, fistulu, kožné problémy, kvôli ktorým ho oholil. Tvrdil tiež, že sa psovi nafukujú stehná plynmi, ktoré mu potom sám z tela vypúšťal.

 Bude  potrestaný? 

Otrasný prípad plzenskí kriminalisti. „Muž je preverovaný pre podozrenie z prečinu týrania zvierat. Pes je aktuálne v stabilizovanom stave, hospitalizovaný na veterinárnej klinike,“ uviedla policajná hovorkyňa Veronika Hokrová.

Otrasná krutosť! Martin ubil bulteriéra lopatou a páčidlom!

 Uplatní sa  novela? 

Aký trest medikovi hrozí, zatiaľ nie je jasné. Policajti musia zistiť, v akom období k týraniu dochádzalo. Pokiaľ k nemu došlo po 1. júni, teda v čase, keď už nadobudla platnosť novela trestného zákona sprísňujúca tresty pre tyranov zvierat, a ak by sa zároveň preukázali u psa trvalé následky, hrozilo by mladíkovi až 6 rokov väzenia.

Študent medicíny Martin Švec (26), sa od dnes kvôli tomu spovedá na plzenskom súde z týrania.

Podľa štátnej zástupkyne mladík svojho psa týral surovým a trýznivým spôsobom, dlhší čas a navyše mu spôsobil trvalé následky. Ten to ale odmieta. Obhajuje sa tým, že pes bol chorý, veterinári mu nedokázali pomôcť, a tak sa jeho liečby ujal sám. „Bol som s tým psom na veterinárnych klinikách naozaj každý týždeň a nikdy nepadlo žiadne podozrenie na týranie,“ tvrdil.

Šialený sadista mal neľudsky týrať dobytok na farme! Malé teliatko uhynulo v blate!

 Diagnózy určil  sám 

Počas výpovede mladík priznal, že keď trojročného Artuša dostal od kamaráta, bol zdravý. Krátko na to ale začal mať podľa neho problémy s vyprázdňovaním, preto mu opakovane zavádzal rektálnu rúrku. Pes mal údajne aj zväčšenú prostatu, kýlu a sneť v oblasti miešku. Neskôr sa domnieval, že má vykĺbenú čeľusť, zápal žliaz, fistula. Zlomeninu nohy vysvetlil tým, že Artuša zrazilo auto. Diagnózy si určoval sám na základe odbornej literatúry.

 Zasiahla  rodina 

Mladík pritom psa tlmil liekmi vrátane návykového analgetika Tramal, čo na súde priznal. Kvôli podozreniu na svrab ho dvakrát ostrihal. To všetko počas iba šiestich mesiacov. Nakoniec zasiahla rodina, psa, ktorý už bol apatický, takmer na pokraji smrti, priviezla k veterinárke Markéte Tučkovej, ktorá ho niekoľko mesiacov dávala dohromady. Teraz ho má v dočasnej starostlivosti a verí, že už pri nej zostane navždy.

Zúbožený psík umieral, mal zalepenú tlamu. Polícia je tyranovi na stope

 Fotku má na  stolíku 

Obžalovaný mladík včera vypovedal na súde celé dopoludnie. Senát sa snažil presvedčiť, že psa netýral. „Milujem ho, mám jeho fotku na nočnom stolíku,“ povedal reportérkam. Hlavné pojednávanie bude pokračovať v decembri výsluchy svedkov, vypovedať budú aj znalci. Štátna zástupkyňa už avizovala, že pre doteraz netrestaného mladíka bude žiadať podmienku a predovšetkým zákaz chovu psov, obhajca verí v oslobodenie viny.

 Kokaín a  pervitín 

Obžalovaný Martin Švec stále študuje medicínu, teraz je v 5. ročníku, ktorý opakuje. Venoval sa podľa svojich slov aj výskumu v oblasti genetiky, spoločnosť, pre ktorú pracoval, mu už ale nepredĺžila zmluvu. Na súde priznal, že sa lieči na psychiatrii a že v čase, keď mal Artuša pri sebe, mal psychické problémy a bral drogy, kokaín a pervitín. Súd chce preto počuť aj znalcov.