Leonardo DiCaprio a Kate Winslet sú dobrými priateľmi od nakrúcania oscarového veľkofilmu Titanic. Teraz sa rozhodli potešiť fanúšikov a ponúkli sa spoločne do dražby.

Dražba sa uskutoční v stredu v Saint Tropez na juhu Francúzska v rámci galavečera, ktorý usporadúva herec. Leonardo DiCaprio je známym bojovníkom za ochranu životného prostredia, a tak výťažok z aukcie pôjde do jeho nadácie na riešenie ekologických problémov.

Večera s Leonardom a Kate sa však musí uskutočniť v termíne od októbra do konca novembra a navyše v New Yorku. Herci sa totiž inak nemajú šancu stretnúť kvôli značne zaplnenému diáru.
    Počas stredajšieho večera zaspieva hosťom Lenny Kravitz. Medzi prítomnými by mali byť tiež Madonna, Jared Leto, Cate Blanchett, Emma Stone, Kate Hudson, Penélope Cruz či Tom Hanks.

DiCaprio a Winslet sa veľmi zblížili počas natáčania Titanicu v roku 1998 a stali sa z nich skvelí priatelia.

„Je to solídny a lojálni človek. Je to úžasný priateľ a vždy bol. A nielen pre mňa, ale pre všetkých ľudí okolo neho. Stále sa priatelí so všetkými ľuďmi, ktorí pred rokmi na Titaniku pracovali,“ zverila sa herečka vlani. „Leonardo sa v mnohých veciach vôbec nezmenil a je to stále rovnaký človek ako predtým. Ale v iných ohľadoch sa zase zmenil veľa. Je teraz oveľa lepší a silnejší herec. A tiež si myslím, že je teraz najkrajší, čo kedy bol. A tiež je spokojnejší a vyrovnanejší.“