Cestoval dva roky po svete, aby porovnával stav klimatických zmien. A teraz herec vytvára nový model rezortu.
hotel-leonardo-dicaprio-01Herec je v procese transformácie svojho súkromného ostrova pri pobreží Belize na luxusný ekologický rezort, ktorý by mal byť otvorený koncom roka 2018. Avšak potenciálni záujemcovia môžu „dovnútra“ nahliadnuť už teraz

hotel-leonardo-dicaprio-02Leonardo DiCaprio kúpil ostrov pred 10 rokmi za 1,75 miliónov dolárov. Podľa jeho slov bude ostrov priekopnícky v ekologickom hnutí. S takýmito plánmi sa z herca stáva významný altruista životného prostredia.
hotel-leonardo-dicaprio-03Na ostrove bude postavených 36 bungalovov a 36 domov, pričom všetky nehnuteľnosti budú poháňané energiou iba z obnoviteľných zdrojov (solárnych panelov a filtrujucého sa dažďa).

hotel-leonardo-dicaprio-04Budovy budú ponúkať funkcie, ako sú cirkadiálne osvetlenie a solárne panely. Vzhľadom na to, že Leonardo DiCaprio je ekologický aktivista, chce, aby bol jeho ostrov environmentálne ladený. Zahŕňa to pretvorenie flóry ostrova, odstránenie inváznych druhov a ich narazenie za nativnejšie, napríklad nasadenie viac mangovníkov. A tiež budú udržiavané útesy obklopujúce ostrov. Polovica ostrova bude vyčlenená pre divokú zver a nemalo by chýbať ani výskumné centrum pre vedcov na realizáciu ekologických štúdií.

hotel-leonardo-dicaprio-05 hotel-leonardo-dicaprio-07