Letuška trvala na tom, aby si cestujúca dala buldočka nad seba. Pes v prehriatom úložnom priestore neprežil

1716

Pes zomrel počas letu United Airlines, keď letuška trvala na tom, aby bol umiestnený do prehriateho úložného priestoru. Čierny francúzsky buldoček bol počas pondelňajšieho letu z Houstonu do New Yorku umiestnený do prepravky pre domácich miláčikov. United Airlines priznalo zodpovednosť za jeho smrť.

„Bola to nešťastná nehoda, ku ktorej nemalo nikdy dôjsť,“ povedal zástupca aeroliniek. Rodine vyjadrila „najhlbšiu kondolencie,“ napísala agentúra AFP.

Tridsaťročná pasažierka Maggie Gremmingerová, ktorá sedela za majiteľkou psa, povedala denníku The New York Times, že majiteľka dostala príkaz psa dať do úložného priestoru potom, čo nastúpila s dvojicou detí a nemluvňaťom.

„Majiteľka bola veľa neoblomná, toho psa hore do úložného priestoru dať nechcela,“ povedala Gremminerová. „Hovorila stále, Môj pes je tu, nie, toto je môj pes ‘. Letuška ju ale stále žiadala, aby ho dala hore, pretože tam, kde bol, vraj predstavoval nebezpečenstvo, niekto mohol o neho vraj zakopnúť.“

Ide o posledný v rade problémov pre aerolinku United. Vlani bol jeden z jej pasažierov násilne vynesený z lietadla. Incident vtedy získal veľkú pozornosť médií.