Lev pri obci Oškerda roztrhal chovateľa na kusy, vo výbehu našli nohu

888

Lev v utorok zaútočil na majiteľa malej súkromnej zoologickej záhrady pri obci Oškerda neďaleko Kysuckého Nového Mesta. Muž zraneniam na mieste podľahol. Vo výbehu bola nájdená ľudská noha, lev telo chovateľa pravdepodobne roztrhal na kusy.

V zoo v mestskej časti Oškerda lev smrteľne zranil majiteľa. Na miesto vyšlo niekoľko policajných áut aj záchranka. Informoval o tom web tvnoviny.sk s odkazom na príbuzných zosnulého.

Lovca, ktorý pre zábavu strieľal levov a žirafy, našli zavraždeného pri ceste!

Smrť muža v utorok popoludní oficiálne potvrdila polícia. Vo výbehu vraj bola nájdená ľudská noha. Podľa informácií sa záchranári k telu zosnulého hneď tak nedostali. Museli totiž čakať na veterinára, ktorý zviera najprv uspal.

Polícia po prijatí oznámenia na linke 158 na miesto okamžite vyslala všetky dostupné sily a prostriedky, uviedla hovorkyňa krajského riaditeľstva polície v Žiline Zuzana Šefčíková. Na mieste policajti našli telo muža. Presnú príčinu smrti určí pitva a teraz nemožno poskytnúť bližšie informácie, dodala.

Brutálne video! Pracovník zoo šteklil leva a prišiel o prst!

Vchod do ranča strážia policajti, ktorí dovnútra nikoho nepúšťajú, napísal na svojom webe denník Sme. Podľa neho ranč pri Žiline, ktorý funguje viac ako 20 rokov, sa už v minulosti dostal do stredu pozornosti médií po tom, čo tiger pohrýzol mladú ženu, ktorá ho chcela pohladiť. Zariadenie s množstvom atrakcií čelilo aj kritike, že zvieratá držia v nevyhovujúcich podmienkach.

Chovateľ zlomil nohy levíčaťu, aby nemohlo utiecť pri fotení s turistami

Na malom ranči neďaleko Žiliny chovajú aj tigre, kozy, ovce, lamy, ťavy, somáre, opice a ďalšie exotické zvieratá.