Na chovateľskej farme v Juhoafrickej republike v utorok zabil lev svojho sedemdesiatročného majiteľa. Nešťastie sa stalo v Cullinan, východne od Pretórie. Lev zaútočil, keď chovateľ Leon van Biljon pracoval v ohrade.

Hovorca zdravotnícke služby povedal, že mŕtvym je Leon van Biljon, ktorému patrilo niekoľko levov. Jeden z nich ho napadol, keď pracoval v ich ohrade, sedel k zvieratám chrbtom a snažil sa opraviť plot. Keď na miesto prišli zdravotníci, bol už mŕtvy.

Lev Rambo s jeho chovateľom Leonom van Biljonom

Jeden zo levov van Biljonovi skočil na krk. Zamestnanci farmy potom levov zastrelili, aby sa dostali k van Biljonovi.

Vec neskôr prevzala polícia. Jej hovorkyňa Connie Moganediová oznámila, že policajti začali s výsluchom svedkov. Ošetrovateľ podľa nej videl, ako levy muža trhali, keď ešte kričal o pomoc.

Bola to vražda! Hovorí otec Michala, ktorého roztrhal lev, neverí, že išlo o náhodu

Na farme boli podľa jej webové stránky tri levy: Rambo, Nakita a Katryn. Van Biljon ich cvičil, kŕmil a vozil k nim návštevníkov.

Riaditeľka spolku na ochranu zvierat Four Paws Fiona Milesová povedala, že každá strata ľudského života je tragická, ale incidentu sa „dalo predísť vyhýbaním sa kontaktu človeka s divokým zvieraťom. Levy sú divé zvieratá, zostanú nepredvídateľné a budú sa riadiť svojimi inštinktmi bez ohľadu na to, ako sa budú zdať prispôsobené a vycvičení. Ako lovci identifikujú ľahkú korisť, teda niečo malé, slabé, pomalé a choré,“ dodala.

Dva levy zožrali v roku 1898 v Keni 135 ľudí