Lexus na festivale rýchlosti v Goodwoode spája superšporty a internetové sociálne siete

1292

Lexus sa zúčastní tohtoročného Festivalu rýchlosti v Goodwoode, kde nasadzuje dve vozidlá LFA, a to v produkčnom vyhotovení „road car“ i pretekárskom „race car“. V skupine Supercar sa objaví homologovaná verzia superšportu Lexus LFA, ktorý si už vydobyl početné uznania u odbornej verejnosti. V triede GT sa k nemu pripojí aj jeho pretekársky variant – to isté vozidlo sa tohto roku v máji stalo víťazom kategórie SP8 („takmer sériové vozidlá“) v pretekoch 24 hodín na Nürburgringu. Nečakajte však, že sa vozidlo postaví na štart v naleštenej karosérii. Vyštartuje presne v takom stave, v akom preteky dokončilo, vrátane najrozličnejšieho lietajúceho hmyzu a chrobákov rozdrvených na čelných partiách vozidla, ako trvalého svedectva o dosiahnutom úspechu.

V rámci nového projektu, ktorý nepochybne pritiahne pozornosť stále populárnejších sociálnych sietí na internete, hľadá Lexus pomoc „túlavého reportéra“ prostredníctvom súťaže na Facebooku.

Lexus vyzýva na účasť v súťaži všetkých svojich fanúšikov na Facebooku, a ponúka im príležitosť stať sa na Festivale rýchlosti v Goodwoode reportérom značky Lexus.

Novopečený reportér pre sociálne siete si však okrem práce užije aj poriadnou dávku zábavy. Súčasťou ceny pre výhercu je jazda na sedadle spolujazdca LFA vo vyhotovení „race car“, spoločne s profesionálnym pretekárskym pilotom, úhrada cestovného na akciu, ubytovanie a preprava na mieste akcie. „Žiadne predchádzajúce skúsenosti nie sú potrebné….,“ hovorí Matt Harrison, riaditeľ Lexus Europe. „…iba nadšenie pre superšporty, štýl a rýchlosť! Na oplátku žiadame len to, aby víťaz z radov fanúšikov opísal svoje zážitky s vozidlom Lexus na Festivale rýchlosti.“
Nádejní reportéri sa môžu veľmi jednoducho prihlásiť vložením motivačného textu (max. 100 slov), fotografie alebo videa na stránke spoločnosti Lexus Europe na Facebooku. Víťaz bude vybraný a oznámený 25. júna 2010.

Festival, ktorý je považovaný za najväčšiu „kultúrnu automobilovú udalosť“ na svete, priťahuje úctyhodnú zmes vozidiel, hviezd i smotánky z oblasti motoristického športu. Vzrušujúca časovka do vrchu sú preteky tvrdých súbojov auta proti autu a súčasne aj neprekonateľnou prehliadkou zvukov, pachov a farieb.

Ďalšie informácie nájdete na stránkach: www.facebook.com/lexuseurope

Otázky a odpovede

1. Sú prihlášky nejako obmedzené podľa regiónu?
Súťaž je zemepisne obmedzená iba hranicami Európy. Prihlásiť sa môžu obyvatelia týchto krajín:
Rakúsko, Belgicko, Bosna, Bulharsko, Chorvátsko, Česká republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Nemecko, Veľká Británia, Grécko, Maďarsko, Island, Írsko, Izrael, Taliansko, Kazachstan, Lotyšsko, Litva, Luxembursko, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Ukrajina.

2. Ako bude víťaz vybraný?
Víťaza zvolia pán Bart Eelen, Senior Manager Events z Lexus Europe, a pán David Thompson, Social Media Manager z Lexus Europe, a to na základe motivačných listov uchádzačov. Text motivačného listu bude posudzovaný podľa toho, ako účastníci dokážu vyjadriť svoje nadšenie pre automobily, ako sa vedia podeliť o svoje nadšenie s ostatnými, či už na internete alebo v každodennom živote, a akú kreativitu preukážu pri formulácii motivačného listu.

3. Akú cenu víťaz dostane?
Cena zahŕňa trojdenný pobyt počas pretekov na Festivale rýchlosti v Goodwoode, ktoré sa konajú cez víkend od 2. do 4. júla 2010 a kde bude víťaz vystupovať ako reportér spoločnosti Lexus pre Facebook/Twitter s úlohou pripraviť reportáž z Festivalu rýchlosti v Goodwoode 2010. Víťaz urobí rozhovory s účastníkmi, členmi tímu, VIP osobami, návštevníkmi, sponzormi a ďalšími prítomnými na tomto festivale, vyhotoví fotografie a napíše články o pretekoch Festivalu rýchlosti v Goodwoode 2010.

Cena zahŕňa aj cestovné pre jednu osobu, napr. letenku alebo cestovný lístok na vlak, ubytovanie spoločne s tímom Lexus a hosťovanie u tímu Lexus, vrátane stravovania. Ponuka tiež zahŕňa vstupenku na Festival rýchlosti v Goodwoode. K dispozícii bude náš koordinátor, ktorý víťaza súťaže privíta a poskytne mu podporu počas celého pobytu. Pretekársky tím Lexus ponúkne účastníkovi príležitosť zúčastniť sa pretekov do vrchu v pretekárskom vozidle na mieste spolujazdca, ak to umožnia klimatické podmienky a organizačné okolnosti pretekov.

 

LEXUS BRATISLAVA, www.lexus-bratislava.sk