Novo zverejnené video masového vraha, ktorý na floridskej strednej škole zabil 17 ľudí, ukazuje, ako Nikolas Cruz (17) plače v objatí svojho brata Zacharyho (18). Vo vyšetrovacej miestnosti zažili bratia emočne vypätý moment, keď sa Zachary snažil Nikolasa prinútiť zveriť sa s dôvodom, ktorý ho viedol k tak ohavnému činu.

„Ľudia si teraz myslia, že si netvor,“ hovorí na záberoch Zachary svojmu bratovi. „Toto nie si ty. Prečo si to urobil?“ V konverzácii zmienili tiež svoju adoptívnu matku, ktorá si ich spoločne osvojila krátko po ich narodení a zomrela na zápal pľúc len niekoľko mesiacov pred streľbou, píše server Daily Mail. „Čo by si podľa teba mamka myslela, keby žila …?“ „Plakala by,“ odvetí bratovi Cruz.

http://www.dailymail.co.uk/video/news/video-1742046/Video-Nikolas-Cruz-tearful-heart-heart-brother-Zachary.html

„Viem, čo si urobil. Všetci sa na mňa pozerajú, ako by som bol blázon. Ale si stále môj brat a ja ťa mám rád,“ hovorí Zachary. V tú chvíľu prepukne Nikolas v hlasný plač, pričom Zachary požiada prítomného strážnika, či môže brata objať.

 Hrozby  samovraždou 

Zábery boli urobené len niekoľko hodín po streľbe 14. februára. Počas 12 hodinového výsluchu sa Cruz k streľbe priznal. Na záberoch je pritom vidieť, že si Nikolas niekoľkokrát zamieri na hlavu prstami, čím imituje zbraň. Vyšetrovateľom niekoľkokrát povedal, že by radšej zomrel.

Strelec z Floridy sa pomiatol po smrti matky, bol adoptovaný pravdepodobne z Ruska

Jeho brat mu preto na videu hovorí: „Skús v sebe nájsť Boha, buď silný kvôli mne.“ „Pokúsim sa,“ odvetí mu Cruz.