Ľudia prehadzovali svoje deti cez plot, opisujú svedkovia. V Nice vládol chaos

Najmenej 84 ľudí zomrelo po tom, čo vodič nákladiaku vošiel do davu vo francúzskom Nice. K útoku došlo na promenáde, kde v tej chvíli stovky ľudí slávili výročie pádu Bastily. Svedkovia opisujú, že na mieste prepukla absolútna panika a chaos. Niektorí ľudia vydesene skákali do mora, iní prehadzovali svoje deti cez plot, aby ich dostali z cesty.

845

Reportér miestneho denníka Nice Matin Damien Allemand opísal, že bol priamo na nábreží, kde sledoval ohňostroj ukončujúci oslavy výročia pádu Bastily v roku 1789. V tej chvíli však počul hluk a plač.

   „O zlomok sekundy neskôr sa šialenou rýchlosťou prirútil obrovský biely nákladiak, ktorý zatáčal, aby zrazil čo najviac ľudí,“ opísal Allemand podľa stanice BBC. „Videl som telá, ktoré pozdĺž cesty lietali ako kolky. Počul som zvuky a plač, ktoré nikdy nezabudnem,“ dodal.

„Z ničoho nič nič sme uvideli ľudí utekajúcich pozdĺž Anglickéj promenády. Nekončilo to. Mám na mysli rodiny, stovky a stovky ľudí. Potom zrazu začali ľudia utekať z iného smeru. Nikdy som nevidel taký chaos, hystériu, des a nedostatok informácií o tom, čo sa deje,“ popísal pre The Guardian americko-palestínsky spisovateľ Ismali Khalid, ktorý do Nice prišiel navštíviť svoju sestru.

Dianie na promenáde sledoval z hotela Negresco, z ktorého sa len o pár minút neskôr stala provizórna ošetrovňa.