Lupič číhal v Brne na obeť! Prepadnutý muž s „lákavým“ batohom bol policajt v civile

Padla kosa na kameň

554

Lúpiť sa zachcelo cudzincovi kúsok od centra Brna. Na ulici Cejl v podvečer s použitím násilia najprv obral o peňaženku, doklady a telefón bezmocnú ženu. To mu ale nestačilo, zaujal ho i muž s lákavým batohom na chrbte. Lenže sa poriadne prepočítal. Išlo o policajta v civile, ktorý sa vracal zo služby domov.

Nežný obor, ako mu hovorili sedel za ozbrojenú lúpež päť rokov. Georgi Floyd, muž kvôli ktorému prepukli v USA násilné rabovačky

Krátka potýčka v podchode na rohu ulíc Cejl a Ponávka skončila podľa predpokladov. „Policajt, ​​ktorého cudzinec napadol, ho rýchlo premohol a zadržal,“ povedal policajný hovorca David Chaloupka.

 Svedkom sa nechcelo  pomôcť 

Lenže vo chvíli, keď lotra pridržiaval, potreboval muž zákona privolať kolegov. Apel na okoloidúcich, aby vytočili tiesňovú linku, bohužiaľ nezabral. Nepomohol ani fakt, že len niekoľko desiatok metrov od potýčky sa nachádza policajná stanica. „Pomoc policajtovi, ktorý držal páchateľa na mieste, nakoniec poskytli dve ženy,“ dodal hovorca.

Skupina Rómov lúpežne prepadla šéfa záchranky!

Potom už mal prípad jednoznačný vývoj. Okradnutej žene sa vrátilo všetko, o čo ju útočník pripravil. Lupič skončil s putami na rukách a v cele, súd na neho bez váhania uvalil väzbu. Hrozí mu až 10 rokov v base.