Dvadsať hodín úplnej bezmocnosti a strachu zažila írska modelka Eve Ryanová. Dvadsaťštyriročná kráska bola prepadnutá vo svojom dome v Dubline šiestimi lupičmi, ktorí jej držali pri krku nôž, poliali ju bielidlom a potom ju zamkli v kúpeľni, zatiaľ čo hľadali peniaze a šperky!

K brutálnemu prepadnutia došlo začiatkom januára. Dvadsaťštyriročná modelka a kráľovná krásy sa vrátila do svojho domu v Dubline, kde našla šesť mužov, ktorí ju chytili a držali pod krkom nôž. „Vyšla som schodmi a našla šesť mužov v kapucniach v mojom dome. Položili mi ku krku nôž a skrutkovače k ​​mojim očiam. Poliali ma bielidlom a pýtali sa ma, kde mám šperky a peniaze. Nikdy v živote som nebola tak vystrašená,“ opísala Eve britskému denníku Daily Mail.
V dome Eve navyše nebývala sama, ale so svojou babičkou, ktorá trpí demenciou. Modelka preto muža prosila, aby babičke neubližovali. Zlodeji ju chytili za vlasy a odtiahli ju do malej kúpeľne v zadnej časti spálne, kde ju zamkli.
Eve sa však podarilo dostať von a svojej babičke podo dvere strčila odkaz s tým, ako má vytočiť tiesňovú linku. Trvalo ale dlhých dvadsať hodín, než sa jej dostalo pomoci.
Alarm sa spustil po tom, čo k nej domov prišla jej teta a Eve začala kričať. „To bol najlepší moment v mojom živote. Som tak vďačná, že sa nepriblížili k mojej babičke a neublížili mojím psom,“ uviedla Eve. Polícia si vyžiadala záznamy z kamier pri dome a po páchateľoch pátra.