Na čísle 14 v moskovskej Tverskej ulici dodnes nájdete potraviny Eliseevskij. Podnik otvorený na začiatku 20. storočia je živou relikviou tradičného moskovského obchodu.

Obchod bol slávnostne otvorený v roku 1901 petrohradským rodákom Grigorym Eliseevom. Vďaka sortimentu s exotickým ovocím, vínom z dovozu alebo vybranými syrmi sa čoskoro stal obľúbeným u moskovskej smotánky. Základom pre predajcov bolo zákazníkom ponúknuť rozmanitú sortu potravín v tej najvyššej kvalite. Po Veľkej októbrovej revolúcií a znárodnenie súkromných majetkov Eliseev o svoj podnik prišiel.

Odsťahoval sa do Francúzska a obchod bol premenovaný na Gastronom №1. Stále sa snažil ponúkať luxusný tovar, ktorý sa inde nedalo zohnať. V 30. rokoch bol napríklad jediným miestom v ZSSR, na ktorom ste mohli zohnať ananásy. Okázalá výzdoba interiéru pripomínala návštevníkom zašlú slávu Moskvy. Za vojny bol Eliseevskij tiež distribútorom tovaru pre mestské autority.

Celkovej rekonštrukcie sa obchod dočkal v roku 2004. Z jeho kúzla však nič nezmizlo a dodnes pripomína tradičné moskovské obchody.