Luxusný mramorový palác sú v skutočnosti stajne pre kone, ale aké!

5635

Mramor, stĺpy, oblúky, človek by povedal, že sa pozerá na nejaký palác alebo kostol, možno luxusný hotel. V skutočnosti ide o Equestrian Club v meste Sin-čchiao. Sú to vlastne jedny veľké luxusné stajne.

Na 260 tisícoch štvorcových metroch sa nachádzajú stajne pre najušľachtilejšie plemená koní planéty. Je ich tu ubytovaných 400 a je o ne kráľovsky postarané. Frízsko plemená, lipicáni, kone z Andalúzie a veľa ďalších zástupcov ušľachtilých plemien prebýva v niečom, čo by sa dalo nazvať konským nebom.

Súčasťou klubu je aj múzeum venované samozrejme koňom a ich histórií. Do klubu môžu prísť aj ľudia a normálne sa ubytovať v „ľudskom“ krídle. Klub sa tiež venuje drezúre koní, ktorá je medzi znalcami legendárna a pravidelne je predvádzaná tiež verejnosti. Ostatna drezúra sa dostala aj do Guinnessovej knihy rekordov ako najväčší konská prehliadka vôbec. Zúčastnilo sa jej celkom 60 koní, polovica bielych, polovica čiernych. Klub zamestnáva 19 vedúcich drezúr, 130 trénerov a troch veterinárov na plný úväzok. Klub má pritom len 100 registrovaných členov.