Mladá, krásna, šikovná, talentovaná 29 ročná rodáčka zo Šurian. Kto to je? Veronika alias Veve. Už štyri roky robí radosť a vyčarúvava úsmev na perách mnohých ľudí. Ako? Odpoveďou je Made with love. Je to názov jej značky, ktorá vznikla… a vlastne ak sa chcete dozvedieť viac prečítajte si celý článok a pekne od začiatku. Svoju tvorbu dosť často zasiela i do zahraničia a to najmä do Írska, Čiech, Rakúska.

Koľko máš rokov, aké si znamenie, a odkiaľ si?
Mám 29 rokov, som narodená v znamení barana a pochádzam zo Šurian.

Môžeš nám teda prezradiť čo robíš?
Áno, vyrábam bižutériu a mám obchod s oblečením.

Kedy si sa začala venovať výrobe bižutérie?
Náramky som začala vyrábať v roku 2012 a to tým spôsobom, že mi známa ukázala vzor ako sa viaže náramok. Neskôr som bola v nemocnici a tam som z nudy vyrábala a vyrábala, až som onaramkovala celú rodinu a priateľov.
made-with-love-from-veve-18 made-with-love-from-veve-17Ako vznikol názov Made with love?
Nad samotným názvom nebolo treba rozmýšľať, keďže som to mala a aj mám ako hobby. Inak sa vyrábať ani nedá – jedine s láskou. Keďže neskôr začal byť o náramky záujem aj u cudzích ľudí, vytvorila som si stránku na facebooku Made With love from VeVe. V tom čase som už bola tehotná a čakala som môjho syna Alexandra. Bola som na materskej, takže som mala veeeľa času na tvorenie. Aj po narodení malého som vedela popri starostlivosti o dieťa vyrábať a tvoriť. Neskôr keď už bol aktívnejší som vyrábala ako aj doteraz – v noci, keď zaspí a ja mam kľud.

Neskôr sa tvoje pôsobenie rozšírilo ďalej, môžeš nám povedať viac?
Bižutéria sa ďalej rozrástla o oblečenie – nápad vznikol v mojej hlave. Dávno som už rozmýšľala nad tým, že by som chcela mat vlastnú značku a vymýšľať najmä rovnaké oblečenie pre detičky a ich rodičov. Čo sa týka loga – to som čítala knižku Vesmírna kvetina – a podľa toho som určila logo. Najskôr som skúsila mať kamenný obchod čo bolo super, len som neskôr zostala na Alexka sama a nestíhala som sa naplno venovať ničomu. Tak som obchod zrušila, prerobila miestnosť u mňa v dome na obchod a fungujem cez internet 🙂
Veľa známych mi dopredu zavolá ak chce prísť pozrieť do obchodu, dohodneme sa kedy prídu a som k dispozícii.

made-with-love-from-veve-04

Robievaš aj bižutériu na objednávku? Máš aj dáku kurióznu požiadavku pri tejto výrobe ?
Náramky vyrábam najmä na objednávku a to tým štýlom, že mi zákazník buď pošle obrázok z tých ktoré som už vyrobila, alebo mi popíše ako ma vyzerať, aké písmenka mám použiť, akú farbu korálikov, či má byť na gumičke, alebo na šnúrke, prepletaný alebo čisto z korálikov atď 🙂 Čo sa týka oblečenia mám veci skladom, tie sú k odberu hneď a taktiež vyrábame na objednávku kde je dodanie do 2-3 týždňov, zákazník si vie vybrať z mojej ponuky látok a z mojej ponuky strihov. Najradšej mám ale keď to zákazníci nechávajú na mne a na mojej fantázii. Čo sa to týka náramkov alebo oblečenia stačí mi len povedať aké farby majú radi, aký štýl preferujú a ja vyrábam.
made-with-love-from-veve-06made-with-love-from-veve-07Čo rada robíš okrem Made with love, čo nerada robíš?
Úplne zo všetkého najradšej trávim čas s ľuďmi, ktorých ľúbim, to je môj syn, môj priateľ, rodina a priatelia.. A je jedno čo spolu robíme rada tvorím, jem. Oprava rada tvorím, cestujem, mám rada prírodu, spoločnosť.
Veci čo do môjho života absolútne nepatria sú – nepozerám televízor, v mojom dome nie je nikdy zapnutý pokiaľ som tu sama milujem ticho. Nenávidím nudu, ale keďže som hyperaktívny človek a neobsedím toto slovo v podstate nepoznám.  Nemám rada negatívnych ľudí, síce som sa už naučila ich znášať v mojej blízkosti, ale stále mi berú energiu, ktorú radšej venujem sebe, svojim blízkym a môjmu jobu 🙂

Kde berieš inšpiráciu?
No pozerám okolo seba, vnímam svet a ľudí a nejako sa mi to ukladá do hlavy a posúvam to ďalej 🙂
My sme celkovo taká kreatívna rodinka,  maminka šije a servitkuje, sestra maľuje na textil. Sestru som vlastne zabudla spomenúť, spolupracujem aj s ňou, často krát ak mi nejaký kus oblečenia príde fádny tak jej ho dám domaľovať, ale robí aj na zákazku na vlastné oblečenie.
Každý deň mám nejaký nový nápad, či už je to typ náramku, nové oblečenie alebo len nový typ korálikov. Toto robí vždy môj deň krajším a najmä ak sa mi moje nápady podarí aj reálne plniť.  Je to super pocit keď vidíte svoje výrobky na ľuďoch. Minulý rok sme boli na dovolenke v Grécku a ja som sa tam hrala s takým chlapčekom a pozerám mu na krk a že aký pekný prívesok, pozriem bližšie a hneď som vedela že je to moja výroba, tak som sa otočila k jeho mame a pýtam sa jej že to Vám vyrábala Veve a ona že áno ako to viem, ja že lebo som to ja.. To bol naozaj milý zážitok.
Veľkú inšpiráciu naberám na internete, v časopisoch a medzi ľuďmi.

made-with-love-from-veve-14 made-with-love-from-veve-15Ktoré náramky vyrábaš najradšej, ktoré koráliky a aké farby máš ty osobne rada? a naopak s akým materiálom nerada robíš?
Najradšej vyrábam náramky na mieru, najlepšie keď človeka osobne poznám a viem čo má rád. Potom veľmi rada vyrábam náramky na nejakú príležitosť ako je napríklad svadba alebo výročie vtedy viem že majú pre dotyčných význam a o to viac sa snažím aby boli spokojní. Výborne sa mi pracuje s prírodným kameňom – zo všetkých najradšej mám ruženín, tigrie oko, lávový kameň a červený koral.
Vyslovene čo nemusím keď si zákazník sám zostaví náramok zo všetkého možného čo k sebe vôbec nepasuje a nakoniec keď ho vyrobím podľa jeho predstáv mi napíše že sa mu nepáči a či ho môžem prerobiť.
Moje obľúbené farby na výrobu šperkov sú čierna, červená, zlata, ružová a biela. Nerada robím s korálikmi ktoré nemajú dlhu trvácnosť, častokrát zákazníkov upozorňujem, že tá a tá korálka nie je vhodná kvôli tomu že sa buď rýchlo ošúpe, zmení farbu alebo ušpiní. Preto vždy keď mám nový druh korálikov urobím sebe náramok, aby som ich otestovala.. Inak mi nevadí v podstate nič, rada mám výzvy tak sa väčšinou s novými nápadmi rada „popasujem“.

Čo používaš pri výrobe oblečenia?
Čo sa týka oblečenia, šijeme len z kvalitných látok kde prevláda bavlna, látky sú prijemné na dotyk, nežmolkujú sa a nestrácajú farbu. Je to najmä kvôli detskému oblečeniu, nechcela by som spôsobiť nejaké alergické reakcie nevhodným výberom druhu latky, to že sa nežmolkujú veľmi oceňujú mamičky, keďže detské oblečenie je často prane.


Čo na tvoju prácu rodina a okolie?
Moja rodina a priatelia sú mojím najväčším fanúšikom a taktiež kritikom 🙂 keďže spolupracujem aj s maminkou aj so sestrou tak si navzájom vymieňame rady, dopĺňame sa, poukazujeme na chyby a podobne..
Keďže často pracujem v noci keď uspím Alexka, musí ísť nabok aj venovanie sa partnerovi, ktorý to zatiaľ zvláda s nadhľadom a najlepšie sa mi pracuje v noci keď ma nikto neruší.

Kristína Štrbavá