Mafiánska poprava člena gangu dvoma bratmi, ktorí ho zakopali na susednej Morave

4076
Zavraždený Erich

Od vlaňajšieho novembra bol nezvestný 24 ročný Erich O. Naposledy ho videli, ako sa na parkovisku vo firme v Trenčianskej Teplej, kde pracoval, baví s niekoľkými mužmi. Potom bez stopy zmizol aj so svojim autom. To bolo po niekoľkých týždňoch objavené v rieke, jeho telo našli teraz.

 Zakopané v lese  na Morave 

Svedkovia ho naposledy videli, keď sa bavil s tromi mužmi, ktorí sa maskovali kuklami alebo kapucňami. „Zobrali ho, keď odchádzal z práce,“ nechala sa vtedy počuť Erichova babička, ktorá už vtedy myslela na najhoršie.

Slovenská polícia obvinila bratov Dominika a Dávida (obaja 25) z úkladnej vraždy Ericha O. Podľa polície ho bratia chladnokrvne popravili mafiánskym spôsobom a jeho telo zakopali v Česku.

Dvojčatá Dominik a Dávid podľa polície šéfovali zločineckému gangu, do ktorého patril aj Erich. Podľa Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) sa zavraždenému stali osudné jeho reči. „Že sa postará o to, že ich buď nahradia, alebo skončia. To znamená, aby títo dvaja bratia Dávid a Dominik už neboli vedúci členovia uvedenej skupiny,“ vysvetlil riaditeľ kriminálky Peter Hraško.

 „Najslabší  článok“  

svojho gangu sa spomínaná dvojica podľa polície rozhodla zavraždiť práve v reakcii na jeho vyjadrenia, že ich pozíciu oslabí. Muža vylákali na parkovisko a potom ho v Ilave na západnom Slovensku jeden z bratov niekoľkými ranami zozadu do hlavy a chrbta zavraždil. Podľa polície strieľali zo samopalu. „Telo naložili do vozidla a s cieľom zahladiť stopy ho odviezli do Českej republiky, na území Moravy, kde vykopali jamu, telo do nej vložili a zahrabali,“ uviedol Peter Hraško. Telo bolo zaliate v betóne, čo komplikovalo prácu, pri ktorej bol využitý pes.

Za úkladnú vraždu dvojici obvinených hrozí až doživotie. Dvojčatá sú už vo väzbe za inú trestnú činnosť.

Bratov spolu s ďalšími osobami slovenskí policajti zadržali na začiatku marca, kedy ich obvinili najmä z drogovej trestnej činnosti na západnom a severnom Slovensku. Podľa Hraška okrem spomínaných deliktov budú obaja hlavní členovia gangu zrejme obvinení aj v iných prípadoch. „Tým, že boli dominantní v regióne, tak sa snažili zastrašovať nielen vlastných členov, ale aj členov ostatných konkurenčných skupín tým, že im ubližovali na zdraví, zapaľovali a poškodzovali majetok,“ povedal  riaditeľ kriminálky Peter Hraško.