Polícia objasnila okolnosti brutálnej vraždy,

z roku 2000. Boss Juraj Ondrejčák prezývaný Piťo, stál podľa polície za popravou spred 17-tich rokov. Keď zavraždil svedka holými rukami. Mal obavy, že ho mohol usvedčiť z vraždy Fadila Pasjaču.

Popravený svedok Ľuboslav Velka sa tiež podieľal na vražde na objednávku Fadila Pasjaču. Túto vraždu naplánovali na 11. februára 2000 v Košiciach, keď Ľuboš Zelman ôsmimi výstrelmi spôsobili Fadilovi poranenia hlavy, hrudníka a brucha, ktoré boli nezlučiteľné so životom. Za vraždu poskytol objednávateľ Borženský Piťovi auto Mercedes Benz.

Vražda na Záhorí

Polícia objasnila aj druhý prípad, ktorý sa týkal piťovcov. Išlo o likvidáciu osoby, ktorá sa podieľala na vražde Fadila. Piťo vylákal poškodeného Ľubosláva Velka, prezývaného Vlk, z Košíc do Bratislavy, kde zabezpečil jeho stráženie a následne prevoz do vojenského výcvikového priestoru v Malackách. Na chate následne Vlka uškrtil, zlomil mu väzy. Motívom konania bolo to, aby Velka neposkytol svedectvo o tom, ako došlo k vražde Fadila. Súdna pitva odhalil, že páchatelia svojej obeti po smrti znetvorili tvár, aby znemožnili jej prípadnú identifikáciu. Z brušnej dutiny vybrali vnútornosti, aby došlo k rýchlejšiemu rozloženiu obete.