Mafiánskemu bossovi Bulgerovi pripravili krutú popravu väzni. Ešte mu aj lyžicou vylúpli oči z jamiek!

1920

Svoje obete škrtil a mrzačil, žiadny div, že aj on zišiel krutou a bolestivou smrťou. Vo väzení, kde si bývalý boss bostonskej mafie James »Whitey« Bulger († 89) odpykával doživotie, ho trojica väzňov odtiahla z dosahu bezpečnostných kamier a dobila na smrť. Dokonca mu vylúpli oči z hlavy!

Boss bostonskej mafie James »Whitey« Bulger roku 2011 po zatknutí

Bulger patril 16 rokov medzi najhľadanejších gangstrov v USA. Pred piatimi rokmi bol za 11 vrážd odsúdený k dvojnásobnému doživotnému trestu. Z väznice na Floride bol 29. októbra 2018 z neznámych dôvodov prevezený do prísne stráženého zariadenia Hazelton v Západnej Virgínii. V ňom ale preslávený šéf gangu Winter Hill prežil len deň – počkala si tam na neho totiž trojica väzňov napojená na mafiu a zámkom v ponožke ho ubil na smrť!

 Väzenská poprava mafiánskeho  bossa 

Bulger pred svojím odsúdením v roku 2013 za jedenásť vrážd, vydierania a prania špinavých peňazí dlho fungoval aj ako informátor FBI. Jeden zo spoluväzňov, Fotios Geasy (51) prezývaný Freddy, je podľa AP známy tým, že „trestá“ donášačov, ktorí polícii nosia informácie o iných zločincoch. Navyše nemá v obľube násilníkov na ženách. „Neznášal týpkov, ktorí zneužívali ženy,“ povedal jeho kumpán Ted McDonough. „A Bulger bola krysa, ktorá ženy zabíjala.“

Geasy sa do väzenia dostal potom, čo bol usvedčený z vraždy iného mafiána zo štátu Massachusetts Adolfa Bruna. Geasov právnik k prípadu zjavnej pomsty poznamenal, že jeho klient „nikdy na nikoho nedonášal a donášať nebude“.

Jeho začiatky v Bostone

Podľa zdroja AP je z účasti na vražde Bulgera podozrivý okrem Geasya ešte najmenej jeden ďalší spoluväzeň.

 Škrtil, mrzačil a  strieľal  

Bulgerov gang Winter Hill (Zimné kopec) vyvádzal v Bostone hlavne v 70. a 80. rokoch. Kápo miestnej mafie bol usvedčený z 31 zo 32 činov, z ktorých ho prokurátori obviňovali. Podľa súdnych spisov škrtil, mrzačil a strieľal všetkých, ktorých pokladal za potenciálnych súperov, policajných informátorov či proste nepohodlných svedkov.

Dlhé roky sa vyhýbal spravodlivosti a chytený bol až v roku 2011 v Kalifornii. K jeho zadržanie viedol tip od bývalej kráľovnej krásy Islandu v roku 2011, kedy ho spravodlivosť dopadla v kalifornskej Santa Monice, kde žil so svojou dlhoročnou priateľkou.

Jeho príbeh je známy aj filmovým divákom vďaka snímke Martina Scorseseho Skrytá identita z roku 2006, v ktorom si postavu inšpirovanú Bulger zahral Jack Nicholson.

Popraveného mafiánskeho bossa Johna Macris pochovali. Playmate museli podopierať