Majk Spirit: Nešliapem nikomu na päty, idem svojou cestou

639

 

 

Hudobný trh dostal vďaka internetu nové rozmery a možnosti. Môj online koncert sledovalo 10 tisíc spokojných divákov z rôznych kútov sveta. Hudba by mala ľuďom dávať energiu a keď sa tá dobrá vibrácia môže vďaka internetu takto šíriť, tak to rád podporím. Hudbu robím predsa pre ľudí.

Záznamy z online krstu nebolo možné nájsť na žiadnych portáloch, sú dostupné len na spomínaných DVD?

Áno, je to tak. Na DVD je všetko podstatné, čo sa počas online krstu udialo, vrátane koncertu. Snímali sme to profesionálnou technikou, aby bol prenos, čo najkvalitnejší. Výsledok je na DVD.

Krstnými rodičmi DVD boli Tvoji rodičia. Dosť netradičné rozhodnutie.

Pre každého človeka by mali byť v živote najdôležitejší jeho vlastní rodičia. Tak je to aj v mojom prípade. Len vďaka mojim rodičom som tu a môžem robiť to, čo ma naozaj baví. Preto som vedel, že ak si vyberiem ich, vyberiem tých najlepších krstných rodičov. Aj toto je forma, akou som sa im chcel poďakovať.

Nedávno si sa objavil v spote jednej online banky. Čo Ťa viedlo k tomu, aby si sa zaviazal s istou značkou?

ZUNO banka sa mi javil ako relevantný partner projektu, pretože sa taktiež zameriavajú na online prostredie. Ich ponuku podporiť ma som rád prijal aj preto, že zdieľame mladú a rozhľadenú cieľovú skupinu ľudí. Naše predstavy sa stretli a som rád, že noví klienti banky získajú moje koncertové DVD.

V médiách sa špekuluje o rivalite medzi Tebou a Rytmusom. Ako je to v skutočnosti? Má mať Rytmus obavy, že mu na päty šliape držiteľ Slávika v kategórii Objav roka?

Nešliapem nikomu na päty. Idem svojou vlastnou cestou a moje úspechy ma až tak neprekvapujú, pretože sa ľuďom snažím mojou hudbou ponúknuť obsah a hĺbku. Na každej skladbe si dávam záležať a pozitívne reakcie ľudí sú pre mňa najkrajšou odmenou. Tie negatívne ma posúvajú dopredu, a preto som aj za tie vďačný.

Čo chystáš na leto, kde všade Ťa budú môcť fanúšikovia vidieť ?

V lete sa zúčastním mnohých festivalov a všetky detaily sa dozviete na facebook.com/majkspirit resp. majkspirit.sk. Teším sa na vás.