Vážna nehoda, ktorá sa 19. júna minulý rok prihodila svetoznámemu spisovateľovi hororov, Stephenovi Kingovi, sa podľa fanúšikov a znalcov jeho knižných diel až priveľmi záhadne ponáša na niektoré príbehy, ktoré sám kedysi napísal.
V onen deň sa King prechádzal po lesnej ceste neďaleko svojho domu v meste North Lovell v štáte Maine, keď zrazu zbadal, že sa oproti nemu rúti čudne kľučkujúci rodinný van. Snažil sa uskočiť z cesty, ale bolo už neskoro. Automobil do spisovateľa narazil plnou silou a odhodil ho asi tri metre do krovia pri ceste. Príčinou nepozornosti vodiča Bryana Smitha bol pes v jeho aute, ktorý sa splašil a skočil mu na ruky na volante. Privolaní policajti a prvá pomoc našli dokaličeného Kinga pri plnom vedomí, ale v strašných bolestiach. Mal zlomenú nohu a bederný kĺb, pľúca prepichnuté rebrami a veľkú tržnú ranu na hlave. Počas prevozu do nemocnice traumatizovaný spisovateľ ešte stihol povedať policajtom svoje telefónne číslo domov. V nemocnici ho chirurgovia dávali päť hodín dohromady a čakala ho niekoľkomesačná rehabilitácia.

A v čom vidia „kingológovia“ zvláštne zhody?

  • vodič Bryan Smith stratil kontrolu nad svojím vozidlom, pretože sa mu v aute splašil jeho rotvajler – presne tak, ako sa to stalo v Kingovej knihe Cujo.
  • majster knižného hororu si zlomil nohu pri automobilovej nehode práve tak, ako sa to stalo jeho knižnému hrdinovi v diele Misery.
  • Kinga zrazilo auto na rovnej ceste podobným spôsobom, ako sa to dialo s vraždiacim vozidlom v novele Christine, ktoré z ničoho nič na cestách zabíjalo ľudí.
  • k nehode došlo rovnakým spôsobom a v podobnom prostredí, v akom sa odohrala autonehoda chlapca z knihy Pet Sematary.

Nad všetkými týmito prečudesnými zhodami krútili hlavami aj sestričky v nemocnici Central Maine Medical Center, ktoré slávneho pacienta, pochopiteľne, obletovali viac ako kohokoľvek iného. King im už vraj musel sľúbiť, že svoju vlastnú hrôzostrašnú skúsenosť si zoberie ako námet svojej nasledujúcej, 37. knihy.
Vinník nehody mal šťastie – kráľ knižného hororu na nezodpovedného vodiča nepodal žalobu. Znalci Kingových diel s úsmevom dodávajú, že ďalšia zhoda s knižnými horormi by už asi bola nebezpečná – v jednom zo svojich románov totiž nechal šialeného, pomstychtivého spisovateľa naháňať všetkých, čo mu ublížili, so sekerou v ruke…

(pm)