Iba polovicu trestu si odsedela Mairead Philpottová (40) z Británie. Štyridsaťročná žena sa mala podieľať na požiari, v ktorom zomreli jej deti Duwayne († 13), Jade († 10), Jack († 9), John († 8) a Jayden († 5). Požiar mala založiť v spolčení so svojím manželom Mickom a ich priateľom, aby získali lepšiu byt!

Mairead Philpottová so svojím manželom Mickom na súde

V novembri minulého roka bola z väzenia prepustená Mairead Philpottová, ktorá bola odsúdená na sedemnásť rokov za smrť jej šiestich detí! Štyridsaťročná žena si však nakoniec odsedela len polovicu trestu a už si užíva slobodu. Žena, ktorá vychovávala šesť malých detí, bola zatknutá v roku 2012 po tom, čo v jej dome v Allentone vypukol požiar, pri ktorom prišli o život všetky deti. V plameňoch zomrel chlapec Duwayne, jeho sestrička Jade, bratia Jack a John, Jesse a Jayden.

Hororový požiar budovy, kde sa konala na párty zomrelo 36 ľudí, zakladateľ klubu priznal vinu na ich smrti

Podľa informácií britského denníka Daily Mail sa Mairead snažila svoje deti, ktoré pokojne spali vo svojich postieľkach, zachrániť, ale márne. Všetky sa nadýchali dymu a zomreli. Vyšetrovatelia neskôr zistili, že požiar nebol tragickou nehodou, ale že v ňom mali prsty manželia. K založeniu požiaru údajne prehovoril Mairead jej manžel Mick. O ich úmysloch vedel aj jeho kamarát Mosely. Manželia chceli získať lepší dom.

Čo sa dialo pred požiarom? Pili už od obeda, potom sa ozvali rany! To bola teda rodina, vypovedal ich sused

Navyše Mick chcel požiar zhodiť na svoju exmilenku Lisu Willisovú. Sudca vtedy nazval ich sprisahania za ničomný a nebezpečný plán. Mick bol odsúdený na doživotie a Mosely s Mairead na sedemnásť rokov. Vyššie uvedený denník navyše uvádza, že Mick, ktorý sa oženil s Mairead v roku 2003, využíval svoje deti k získavaniu ohromných dávok, ktoré robili až 60 tisíc libier ročne!

Hráč amerického futbalu chytil dieťa padajúce z tretieho poschodia horiaceho domu. Matka vo vnútri zhorela