Mama uškrtila opilca, ktorý chcel znásilniť 16 ročné dievča

467

Nutná sebaobrana alebo vražda? Názory na čin Anny Palijovej (36) z Petrohradu sa rôznia. Matka troch detí zabila svojho exmanžela, ktorý sa násilne vlámal do jej bytu a údajne sa pokúsil znásilniť jej 16 ročnú dcéru. Anna agresora uškrtila šnúrou zo županu – teraz jej hrozí až 15 rokov väzenia.

Anna Palijová ukladala svoje mladšie deti k spánku, keď sa do jej petrohradského bytu oknom vlámal opitý muž. Bol to Annin exmanžel Alexander a rozhodne neprišiel v dobrom.
Agresor sa svojej bývalej manželke začal vyhrážať, že ju aj jej deti zabije. Potom chytil Anninu 16 ročnú dcéru pod krkom. Ona ho odstrčila, lenže Alexander na ňu skočil znova a z dievčaťa začal strhávať oblečenie.
„Zaútočil na ňu a hovoril, že keď nemôže mať matku, bude mať aspoň dcéru,“ vypovedala Anna. Bola vraj odhodlaná svoje dieťa zachrániť za každú cenu. V tom všetkom zmätku bol najbližšie župan jej mladšieho dieťaťa.
Anna z neho vytiahla šnúru na zaväzovanie okolo pása a omotala ju Alexandrovi okolo krku a začala ho škrtiť. „Nikdy v živote som necítila takú silu. Uvedomovala som si, že keby som prestala, mohol by nás všetkých zabiť,“ opísala. Anne teraz hrozí až 15 rokov väzenia za vraždu.

Charlize Theronová a jej tiene minulosti

Naprieč ruskou verejnosťou sa zdvihla vlna podpory, ľudia s právnou klasifikáciou nesúhlasia. Anna podľa nich Alexandra zabila v sebaobrane. „Ani v najmenšom neodsudzuj zabitie parchanta, ktorý sa vás alebo dokonca vaše dieťa snaží znásilniť,“ oznámila médiám blogerka a aktivistka Lena Myrovová.

Podľa nej je akákoľvek obrana primeraná, keď človek čelí znásilnenia. „Štát nerozumie, že každý človek má právo rozhodnúť, kto na neho bude siahať,“ dodala.