Hľa dobrý nápad vás môže dostať do kriminálu 30-ročná žena z Čiech môže skončiť až na tri roky za mrežami. Skrze internet totiž prevádzkovala tzv. dipovanie, teda nelegálnu hazardnú hru. Tá je pritom obľúbená najmä medzi mamičkami, ktoré ponúkajú na predaj oblečenia pre deti.

Kriminalisti si stúpil na 30-ročnú ženu z Hradecka. Tá totiž nelegálne prevádzkovala a organizovala prostredníctvom internetu a sociálnej siete tzv. dipovanie. Ide o veľmi obľúbenú zábavu mamičiek na materských dovolenkách.

Zvládli by ste mesiac v úplnej tme? Muži sa stavili o 100 tisíc

Žena ponúkala na predaj tovar formou lotérie. „Hoci sa všetko tvári ako vcelku nevinná zábava mamičiek, ide o trestný čin, kedy je poškodený verejný záujem,“ informuje hovorkyňa polície Iva Kormošová. Žene kladú za vinu celkom 118 prípadov, v ktorých vystavila rôzne detské oblečenie alebo hračky na internet ako výhru.

Senátor v Brne platí programátorov, ktorí menia nevinné hry v hazard

Potom ponúkla určitý počet žrebov, takzvaných „dipov“. „Po odkúpení a zaplatení všetkých dipov zo strán zúčastnených hráčov potom vylosovala pomocou svojho mobilného telefónu za použitia generátora náhodných čísel výhercu, ktorému výhru zaslala,“ dodala hovorkyňa.

Pre 120 tisíc eur Terézia (69) otrávila tri ženy, ktorým dlhovala tie peniaze. Súd ju poslal na 25 rokov za mreže!

No, a keďže je dipovanie v Českej republike zakázané a považuje sa za formu lotérie, bola žena obvinená z prečinu neoprávneného prevádzkovania hazardné hry. Keďže k hre nemala povolenie ministerstva financií, hrozí jej až trojročný pobyt vo väzení.