Pred dvoma rokmi sa Georgina fotila so svojou obľúbenou speváčkou Arianou Grande, tento rok jej písala odkazy na Twitter len niekoľko hodín pred koncertom. Z neho sa už domov nikdy nevráti. Mladé dievča je prvou identifikovanou a pomenovanou obeťou Manchesterského teroristického útoku.

Až osemnásťročná študentka sociálnej starostlivosti Georgina je prvou identifikovanou obeťou Manchesterského teroristického útoku. Jej rodina a priatelia sú zdrvení. Podľa informácií od jednej jej kamarátky zomrela Georgina v nemocnici s matkou po boku v noci z pondelka na utorok.

Pred dvoma rokmi sa Georgina vyfotografovala s Arianou Grande, tento rok sa tešila, že by sa s ňou na koncerte mohla stretnúť znovu. Na speváčkin twitterový profil len pár hodín vopred napísala odkaz: „Teším sa, až ťa uvidím!“ Po koncerte už sa však s Arianou nestretla. Len niekoľko minút po tom, čo dozneli posledné tóny, vybuchla v športovej hale nálož.Pri útoku zahynulo 22 osôb vrátane atentátnika, ich identifikácia je však veľmi náročná vzhľadom na závažnosť ich poranení. Najmenej 60 ďalších ľudí bolo zranených. Medzi obeťami sú prevažne mladí ľudia a deti, ktorí tvoria väčšinu publika Ariany Grande. Totožnosť útočníka už polícia pozná, vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu ju však zatiaľ zverejňovať nebude.

foto: flckr / Ariana Grande