Hrôza  v Rusku  
Prípad ako vystrihnutý z hororu rieši policajti v ruskom Krasnodare. Miestne manželský pár tu počas zhruba dvadsiatich rokov zavraždil a zjedol najmenej 30 ľudí. Svoje obete hľadali najčastejšie na zoznamkách a prišlo sa na nich úplnou náhodou.

Dmitrij Bakšejev (35) a jeho manželka Natalia (42) boli zadržaní po tom, čo okoloidúci našiel na ulici telefón, ktorý kanibal stratil. V ňom sa nachádzali šialené zábery muža pózujúceho s kusmi ženských tiel. „Urobil si selfie s (odrezanou) rukou v ústach a aj si strčil prsty mŕtvoly do nosa,“ stojí v policajnej správe.

Policajti u manželov v byte objavili 19 kusov kože a najmenej jeden pohár s naloženými kúskami ľudského mäsa. Ďalšie kusy ľudského mäsa mali mať v chladničke, mrazničke a v pivnici. „V ich dome bolo nájdených veľa telefónov obetí a tiež video s lekciou, ako uvariť rôzne jedlá z ľudského mäsa,“ povedal médiám policajný zdroj.

 Príprava  ľudského mäsa 

Policajti vraj majú zatiaľ dôkazy len o dvoch vraždách. Manželia ale zrejme začali svoje vražedné vyčíňanie už v roku 1999. „Na jednej z fotiek je uvedený dátum 28. decembra 1999, čo je zrejme ich najstarší kulinársky experiment. Na tej fotke môžeme vidieť ľudskú hlavu na veľkom podnose obklopenú mandarínkami. Namiesto očí do nej dali olivy a na nos dali citrón,“ dodal policajný zdroj.

Kanibal Dmitrij Bakšejev s manželkou

Natalia sa už policajtom údajne priznala a v zozname nezvestných žien označila vyše 30 obetí, ktoré s manželom zavraždili a zjedli. Ženy si spoločne mali vyberať na internetových zoznamkách a potom ich nalákať k sebe domov, kde ich omámil a zavraždili. Natalia pracovala ako zdravotná sestra na vojenskej akadémii a vyšetrovatelia sa obávajú, že ľudské mäso navyše podávala aj študentom.