Odlúčenie oznámili v januári 2015, ale tento rok na jar už vrátili k sebe. Herec, ktorý má s umeleckou maskérkou dcéru Talula (14) a osemročné dvojčatá Darbyho a Sullivana, vraj nebol pripravený nechať len tak plávať spoločne strávené roky.

„Obaja sme na tom chceli zapracovať. Tak to začalo. Keď hrozí nebezpečenstvo rozbitia rodiny alebo končíte veľkú časť svojho života, vedie to k destabilizácii,“ povedal Dempsey s tým, že mu veľmi pomohlo sedenie v manželskej poradni.

Prezradil tiež, že obmedzil svoje pretekanie v autách, ktoré miluje, aby sa mohol viac venovať rodine. Nejde podľa neho robiť plnohodnotne viac vecí naraz. Dvojicu však pomohli dostať sa z krízy aj ďalšie veci.

foto: flickr
foto: flickr

   „Musíte na tom pracovať. Komunikovať, zostať otvorený a nezlenivieť. Nesmiete to vzdať. A musíte mať veľa sexu!“ Povedal magazínu People herec preslávený postavou doktora Shepherda v seriáli Chirurgovia.

Patrick Dempsey, ktorý hrá v treťom pokračovaní Bridget Jonesovej, je ženatý druhýkrát. V rokoch 1987 až 1994 žil s herečkou Rochelle Parkerovou, ktorá bola o 27 rokov staršia ako on.