Marcel Hossa má novú zmluvu, posilní Plzeň

663

Tridsaťtriročný krídelník pred Vianocami odišiel z Dinama Riga, štyri zápasy následne odohral za materskú Duklu Trenčín a zvyšok sezóny strávil vo švédskom klube MODO Hockey, s ktorým sa mu napokon podarilo udržať v najvyššej súťaži SHL.

Rýchle rokovania

„Rokovanie s Plzňou bolo rýchle a korektné. Ich záujem bol veľký, čo ma nakoniec presvedčilo. Česká extraliga je kvalitná súťaž a Plzeň má na to, aby sa dostala do vyraďovacích bojov. Chcem jej v tom pomôcť,“ dodal Hossa.

Sľubujú si od neho góly

„Jeho prednosťou je tvrdá strela, navyše výborne korčuľuje. Má výborné presilovky i oslabenia, zdobí ho dobrá defenzívna práca. Sľubujeme si od neho zvýšenú konkurenciu v útoku a hlavne, že bude strieľať góly. S tým máme v príprave problémy,“ cituje idnes.cz slová generálneho manažéra Škody Martina Straku.
Mladší z bratov Hossovcov má však v zmluve klauzulu, že v prípade akéhokoľvek záujmu od klubu z KHL či NHL môže Plzeň okamžite opustiť.

„Nemôžeme konkurovať platom, ktoré ponúkajú bohaté tímy z týchto súťaží. Veríme však, že Marcel tu zostave čo najdlhšie a bude nám pomáhať. Najlepšie celú sezónu,“ dodal športový manažér Tomáš Vlasák.

V ročníku 2009/10 bol Marcel Hossa najlepším strelcom KHL.

Okrem už spomínaného Dinama Riga pôsobil skúsený krídelník v rámci KHL aj v Leve Praha, Spartaku Moskva či AK Bars Kazaň. Predtým hral v NHL v dresoch Phoenixu (dnešná Arizona Coyotes, pozn.), NY Rangers či Montrealu.
V profilige nastúpil na 237 stretnutí v základnej časti a ďalších 14 pridal v play off. Dovedna strelil 33 gólov, ku ktorým pridal 32 asistencií.