Marek Bakoš vyhlásil, že má u reprezentačných trénerov Stanislava Grigu a Michala Hippa dlh

868

Dvadsaťdeväťročný zakončovateľ Viktorie Plzeň sa chce kormidelníkom odvďačiť za dôveru gólmi, veď v slovenskom drese doteraz neskóroval.
Bakoš v rozhovore pre magazín ProFootball priznal, že v čase majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike ani neuvažoval, že by sa v konkurencii Stanislava Šestáka, Filipa Hološka či Róberta Vitteka mohol raz dostať do reprezentácie.
„Vtedy som chlapcom držal palce pri televízii. O to príjemnejšie bolo, keď ma tento rok oslovili tréneri. Bola to pre mňa veľká udalosť. Žiaľ, stále im dlhujem góly. Snáď im ich dôveru čoskoro začnem splácať,“ povedal rodák z Novej Bane.
Futbalista, ktorý sa v reprezentácii do 19 rokov tešil zo zisku bronzovej medaily na ME v roku 2002, dostal už sedemkrát dôveru koučov Grigu a Hippa. V stredu ho čaká s tímom Slovenska medzištátny prípravný zápas proti Česku.
V úvodnom meraní síl v kvalifikácii o postup na MS 2014 do Brazílie mu rozhodcovia neuznali v remízovom stretnutí s Litvou (1:1) regulárny gól. Odvtedy sa mu strelecky nedarilo a presadil sa až v minulotýždňovom dueli 4. kola EL UEFA v plzenskom drese proti Hapoelu Tel Aviv (4:0).
„Už je načase presadiť sa aj v reprezentácii. Sedem zápasov bez gólu nie je pre útočníka dobrá vizitka. Verím, že moja bilancia nezostane nulová,“ uviedol pre ProFootball Bakoš.