Marek surovo zavraždil manželku Petru (†37)! Aký trest dohodol sa žalobcom?

3040

Petra s Markom sa milovali, ich spoločná cesta ale skončila vo februári 2020. Hoci sa práve chystali stráviť spolu romantickú dovolenku v Himalájach, Marek sa zdrogoval a svoju manželku brutálne zavraždil. Teraz si na súde vypočul svoj trest. Hrozilo mu až doživotie, ale nakoniec dohodol oveľa menej!

Vražda sa stala v Bratislave v jednom z bytov na Gagarinovej ulici. Marekov otec prišiel do bytu, aby mu zablahoželal k narodeninám. Bol v najväčšom šoku svojho života, keď našiel svojho syna vedľa mŕtvej manželky, prikrytou pokrývkou. Bola dobodaná, rezné rany na rukách mal aj Marek. Vraj sa pokúsil o samovraždu.

Ukázalo sa, že s mŕtvym telom Marek po vražde strávil dva dni zavretý v byte. Pitva ukázala, že žena bola škrtená a navyše mala 18 rán nožom. „Príčinou smrti bola vzduchová embólia srdca v dôsledku viac hlbokých bodných poranení krku, krčných žíl a mäkkých tkanív krku,“ povedal k prípadu pre portál tvnoviny.sk hovorca bratislavskej prokuratúry Matej Izakovič.

Zavraždil manželku počas medových týždňoch! V karibskom raji potopil jachtu aby získal dedičstvo

Vrah sa k činu priznal. Po dohode so žalobcom akceptoval trest 17 rokov odňatia slobody so stredne prísnym dozorom, ten mu súd schválil. Na súde okrem iného zaznelo, že si nespomína, ako a hlavne prečo manželku zavraždil. Súdny znalec do svojho posudku uviedol, že bol Marek v čase činu po vplyvom drog, konkrétne kokaínu.

Nielen ženy ale aj muži trpia v rodinách, len si to málokedy priznajú

„Chcem sa ospravedlniť rodine a všetkým, kto Peťu milovali,“ povedal odsúdený tesne po tom, čo si vypočul od prokurátorky „dohodu o vine a treste“. Pri čítaní opisu toho, čo spáchal, sa mu stekali slzy z očí.