V budovách podnikateľa Mariána Kočnera je od utorkového rána poriadne rušno. Prebiehajú v nich domové prehliadky. Maskovaní policajti s nimi majú plné ruky práce. Zásah vraj súvisí s násilnou trestnou činnosťou.

S informáciami o domových prehliadkach prišla polícia sama. Oznámila to verejnosti na svojom facebookovom profile. Priložili aj aktuálnu fotografiu a videozáznam so strážcami zákona a niekoľkými osobami s rozmazanými tvári.

„Dnes prebiehajú domové prehliadky viacero priestorov u konkrétnej osoby v súvislosti s násilnou trestné činnosťou. Viac informácií nie je možné poskytnúť,“ uviedla slovenská polícia na sociálnej sieti. Podľa webu Aktuality.sk sa zásah týka práve Mariána Kočnera.

Kočner sa podľa informácií televízie Markíza odmietol prehliadky zúčastniť. Sedí v jednom zo zaparkovaných áut, na sebe má nepriestrelnú vestu a putá a strážia ho zakuklenci so samopalmi. Podľa Markízy sa však do domu asi na 10 minút pozrel, potom sa opäť vrátil do auta. Prehliadky pritom prebiehajú v Bernolákove aj Bratislave vrátane luxusného komplexu Five Star Residence.

Kočner je väzobne stíhaný v kauze zmeniek. Žiadal od televízie Markízy na základe zmeniek, ktoré mal podpísať niekdajší šéf televízie Pavol Rusko ich vyplatenie. Televízia Markíza samozrejme označujú zmenky za nepravé, keď že ide o milióny. Ľudia z Markízy argumentujú tým, že zmenky neboli nikdy zaznamenané v účtovníctve televízie ani spoločnosti, ktorá ju vlastní.

Politici sa neospravedlňujú

Aj keď včera pri diskusii dennik N policajný prezident Milan Lučanský potvrdil, že Kočner nie je obvinený v kauze smrti Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírová, zo statusu na Facebooku polície vyplýva, že je zrejme podozrivý z násilnej trestnej činnosti. Doteraz bol pritom vyšetrovaný kvôli ekonomickej trestnej činnosti.

Foto: polícia SK