Už si odovzdávali štyri kilá sušenej marihuany. V tom tam ale vletela zásahová jednotka a všetkých zobrala! Policajti v akcii „Forrest“ zadržali štyroch mužov a viac ako 1700 rastlín konope, 29 kíl sušiny a veľa ďalšieho. Ukazujú to aj na videu.

Bol mazaný, nechcel, aby sa naňho prišlo. Muž (27) si prenajímal budovy na cudzie mená. V jednej časti svojho objektu mal legálne zriadenú pestiereň technického konope. Dokonca sa venoval aj klonovaniu rastliniek. Tvrdil, že spolupracuje s jednou z veľkých firiem, ktorá mu dodávala potrebné vybavenie.

Na „bočák“ si ale zriadil na Královédvorsku nelegálnu pestiereň. Spoločne s ďalším komplicom (32) potom svoje výrobky predával. Väčšiu časť potom miešal s technickým kanabisom, venovali sa aj výrobe „Fénixovej slzy“, ktorá obsahuje viac ako 53 % účinnej látky delta9 THC.

Prečo marihuana spôsobuje hlad? V čom sa podobá kokainu?

„Potom ale prišla stopka od polície. Koncom septembra 2021 policajti zo zásahovej jednotky zadržali na Královedvorsku troch mužov (27, 32, 33) pri odovzdávaní štyroch kíl sušiny konope. Kriminalisti najstaršieho z mužov, odberateľa, po vykonaní procesných úkonov prepustili na slobodu,“ uviedla policajná hovorkyňa Šárka Pižlová.

Americká vláda oficiálne pripustila, že marihuana zabíja rakovinové bunky

Dvoch mužov ale obvinili zo spáchania zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a iné nakladanie s omamnými a psychotropnými látkami a s jedmi. Potom došlo na domové prehliadky, policajti objavili pomerne dosť veľké zásoby. „Bolo zaistených 1.172 kusov rastlín konope, 29 kíl sušiny, 530 gramov extraktu z konope tzv. „Fénixove slzy“ a 1.300 už ubalených ‚jointov’,“ dodala Pižlová.

V čom sú tieto mníšky zvláštne? Namiesto modlenia k Bohu pestujú vo veľkom marihuanu!

Keby došlo na koncový predaj, mohli by obvinení utŕžiť čiastku viac ako deväť miliónov korún (360 tisíc eur)! „Najmladší muž sa obhajoval tým, že pestoval iba konope technické, čo kriminalisti, ako je vyššie uvedené, vyvrátili prevedením expertíz z odvetvia chémie. Protiprávneho konania sa dopustil aj napriek tomu, že bol v posledných troch rokoch, a to konkrétne v júli 2020 za rovnaký, zvlášť závažný zločin, odsúdený podmienečne so skúšobnou dobou na 4 roky,“ uviedla Pižlová.

Tento muž je teraz vo väzbe, kde čaká na svoj súd. Podľa polície dvom mužom hrozí až desaťročné väzenie.