Chlapík z Nového Zélandu, ktorý má potetovanú polovicu tváre slovom „DEVEST8“ priznal, že má problém zohnať prácu. Tvár si potetoval, pretože chcel pôsobiť zastrašujúco na svojich spoluväzňov.

Devätnásťročný otec Mark Cropp strávil dva roky vo Vážení, v ktorom sedel za to, že na turistu počas predávania marihuany vytiahol nôž.

Napočudovanie, sa Cropp vo vezení ocitol v jednej cele so svojím bratom. Ten ho presvedčil, aby si dal tvár potetovať. Tetovanie mu malo pomôcť získať rešpekt od ostatných väzňov.

Nakoniec sa Mark nechal presvedčiť po tom, čo si vypil a tvár si predsa len potetoval. Cropp však nepremýšľal nad následkami. Tetovanie mu teraz komplikuje život a on si nemôže nájsť žiadnu prácu.

„Rád by som pracoval, ale bráni mi v tom tetovanie na mojej tvári. V jednom zamestnaní mi povedali, že ma s mojou tvárou v žiadnom prípade nezamestnajú, dokonca mi ani len nevenovali druhý pohľad. Ďalší krčia ramenami alebo sa smejú. Preto som sa rozhodol vyjadriť. Aby všetci vedeli, že som normálna ľudská bytosť a nemusíte mať súdiť iba kvôli tomu, ako vyzerám,“ píše Mark Cropp na Facebooku.

Zatiaľ čo by Mark rád pracoval, ale vzhľadom k situácii nie je možné, iný zamestnávateľom sa nedá nájsť vhodných pracovníkov. Píšu totiž inzeráty, ktoré vyžadujú príliš rozsiahle schopnosti a na oplátku ponúkajú len málo.

Mark môže vyriešiť svoj problém tým, že sa zamestná ako externista. Dnešný pracovný trh ponúka veľa možností a klasický úplný úväzok s pevnou pracovnou dobou nie je tou jedinou..