Štyria ľudia zomreli a jedna osoba bola vážne zranená v stredu večer v ústave pre zdravotne a mentálne postihnutých v nemeckej Postupime. Agentúra DPA vo štvrtok napísala, že polícia vyšetruje možnosť úmyselného zabitia a zatkla ako hlavnú podozrivú 51-ročnú zamestnankyňu ústavu. Motív činu zatiaľ nie je známy. Sudkyňa, ktorá rozhodovala o väzbe, zatiaľ podozrivú poslala na psychiatrické oddelenie.

Nešťastie sa stalo v komplexe, v ktorom sú ubytovaní zdravotne a mentálne postihnutí a kde je tiež klinika aj denné centrum pre postihnutých.

Zdravotnícke zariadenie sa nachádza v štvrti Babelsberg v Postupime, ktoré leží neďaleko Berlína. Policajti tam boli privolaní v stredu krátko pred deviatou hodinou večer. V rôznych miestnostiach našli štyri mŕtvoly a jednu vážne zranenú osobu. Išlo o klientov, ktorí v zariadení žili dlhé roky, dvaja z nich od detstva.

Psychiatrie, policajná cela, nemocnice. Locklearová nezvláda svoje problémy

DPA napísala, že obete mali veľké rezné rany na krku. Či tieto zranenia boli príčinou smrti, ale zatiaľ nie je jasné.

Mischa Barton skončila na psychiatrii, polonahá prorokovala koniec sveta

Žena, ktorá je podozrivá zo spáchania činu, bola predbežne umiestnená na psychiatrii, pretože podľa sudkyňa existujú dôvody, aby bola označená za čiastočne alebo úplne nepríčetnú.

„Obete na sebe mali výrazné známky násilia,“ potvrdila podľa webu televízie Kiro7 policajná hovorkyňa Thorsten Herbst.

Vraždila hneď po prepustení z psychiatrii