Masová vražda zo žiarlivosti! Taxikár vyvraždil celú rodinu, ušetril len bábätko (7 mes.)!

1021

Dovolenkovým rajom slovenských turistov otriasol príšerný zločin, ktorý v novodobej histórii Chorvátska nemá obdobu. Muž v dome na predmestí chorvátskej metropoly Záhreb podľa polície zavraždil šesť osôb a potom spáchal samovraždu.

Miestne médiá uviedli, že obete sú členovia rodiny mužovej bývalej manželky a že motívom zrejme najhoršej hromadnej vraždy v novodobej histórii Chorvátska bola žiarlivosť.

Šéf záhrebskej polície Marko Rašić uviedol, že hrozný zločin sa stal vo štvrtok neskoro večer v štvrti Kajzerica. Podľa neho boli zabití strelnou zbraňou tri ženy, dvaja muži a desaťročné dieťa. Jediným zachráneným je sedemmesačné batoľa, ktoré vrah zrejme ušetril.

Denník Večernji list napísal, že medzi mŕtvymi sú bývalá žena, jej nový manžel, dve dcéry a dvaja vnuci.

Taxivrah, ktorý má na svedomí tri ľudské životy chce ísť na slobodu.

Vrah sa po čine dal na útek a do pátrania po ňom sa zapojila veľká časť záhrebskej polície, ktorá na niekoľkých miestach vykonávala mimoriadne kontroly. Strážcovia zákona ho dnes ráno dostihli v dedine Brezovica niekoľko kilometrov od miesta činu. Pri zatýkaní spáchal samovraždu.

Vražda zo žiarlivosti: Sexy letušku našli uškrtenú v hoteli

Verejnoprávne rádio a televízia HRT uviedli, že páchateľ bol vodičom taxislužby a pochádzal z mesta Vukovar, údajne tiež nebol v dobrom zdravotnom stave.

Svedok v kauze Tomáša ušmýkaného na smrť za autom vypovedal: To je len sranda a trik, myslel som si