Matka nechala umrieť svoje dve deti v aute, zatiaľ čo si užívala na párty a fajčila marihuanu. Spomenula si na ne až za 15 hodín a to už bolo neskoro. Súd s ňou nemal zľutovanie a poslal ju na 40 rokov za mreže!

K hroznému prípadu došlo 6. júna 2017 v americkom Texase. Dvadsaťročná Amanda Hawkins okolo deviatej hodiny večer nechala svoje dve dcérky († 1 a † 2) zatvorené v aute a sama si išla užívať na párty, kde nechýbalo ani fajčenie marihuany. Dievčatá zostali vo vozidle dlhých 15 hodín, teploty sa pritom šplhali až k 30 ° C.

S týmto nemá zdravý rozum nič spoločné! Matka nechala batoľa (†1,5) 10 hodín v rozpálenom aute!

Matka ich išla vyzdvihnúť až na druhý deň okolo poludnia, tou dobou boli dievčatká vo veľmi zlom stave. Namiesto toho, aby ich odviezla do nemocnice, najprv ich vykúpala. „Nechcela deti previezť do nemocnice, pretože sa bála, že sa dostane do problémov,“ uviedla šerifovia kanceláriu.

Sabinka († 2,5) trpela v rozpálenom aute až 4 hodiny, bola celá modrá, opísal hrôzu svedok

Neskôr ich do nemocnice zaviezla, ale lekárom tvrdila, že dievčatká skolabovali po tom, čo si privoňal ku kvetom. „Vyšetrovatelia zistili, že deti boli zámerne ponechané v aute, medzitým čo ich matka trávila čas na párty s kamarátmi,“ opísal šerif Rusty Hierholzer. Jednoročné Brynn Hawkins a dvojročná Addyson Overgard-Eddy zomreli deň po prevoze do nemocnice.

Dve dvoj a jednoročné deti zomreli v rozpálenom aute. Zamkla ich tam matka za trest

Každé z dievčat malo iného otca, žiadny však nebol prítomný v onú noc, kedy deti matka zanechala vo vozidle. V aute s nimi však spal vtedy 16-ročný Kevin Franke, ktorý tvrdil, že o ich prítomnosti nevedel. Neskôr bol zatknutý pre neúmyselné zabitie, avšak mladík sa bráni, že je nevinný.

Amanda a Kevin

Amandu poslal vo štvrtok súd na 40 rokov do väzenia. Ďalšie pojednávanie s Kevinom je naplánované na január budúceho roka.