Matka zastrelila svoje tri deti aj nakoniec seba. Zlikvidovali ich finančné problémy

1640

Zdrvujúci pohľad sa naskytol vo štvrtok ráno polícii v americkom meste Grand Forks, keď násilím vnikli do domu Astry Volkovej. Políciu sem poslala miestna škola, ktorá sa obávala o bezpečie nezvestných žiakov. V dome boli telá troch detí († 6, † 10, † 14) aj samotnej matky († 35), uviedol britský web Daily Mail.

Volková, ktorá mala dlhodobo finančné problémy, údajne zastrelila svoje deti a nakoniec aj seba. Polícia preto vylúčila zapojenie ďalších podozrivých. Všetky štyri obete mali na tele strelné rany.

Podľa susedky Volkových, Pauly Stevensovej, sa rodina do mesta prisťahovala pred dvoma mesiacmi, krátko potom, čo bol dom, ktorý si prenajala, zrekonštruovaný. Nikoho z rodiny však podľa svojich slov často nevidel, matka mala nepravidelnú pracovnú dobu a deti boli cez dlhú zimu hlavne vnútri.

Volková pred nedávnom spustila finančná kampaň na serveri GoFundMe, kde vysvetlila svoju zlú finančnú situáciu. Kvôli zdravotným problémom nedokázala uživiť rodinu aj napriek tomu, že pracovala na plný úväzok. Volková a jej dvaja synovia mali trpieť psychickými problémami, liečili sa s bipolárnou poruchou a autizmom, všetci traja boli navyše v minulosti hospitalizovaní.

„Pracujem na plný úväzok, ale kvôli účtom za liečbu mi bola súdom zablokovaná mzda. Prosím vás o pomoc so zaplatením účtov za tento mesiac. To mi pomôže postaviť sa späť na nohy a nájsť si druhú prácu. Snažím sa myslieť pozitívne, aby som zasa neskončila v nemocnici,“ uverejnila Volková vo svojom príspevku. Okrem projektu GoFundMe hľadala rodina pomoc napríklad v potravinových bankách.

Základná škola, ktorú zavraždené deti navštevovali, potvrdila, že všetky tri boli jej žiakmi. „Rodiny boli s udalosťou oboznámené, škola spolupracuje s mestskou štvrťou v snahe podporiť zasiahnutých študentov a personál,“ uviedla tlačová hovorkyňa školy Tracy Jentzová a dodala: „Polícia nás požiadala, aby sme nezdelovali bližšie informácie, pretože vyšetrovanie ešte nebolo uzavreté.“