Mestom Banská Bystrica otriasa prípad pokusu o vraždu. K tomu došlo v nedeľu večer. Dvadsaťdvaročný študent vysokej školy Tomáš podľa polície napadol a brutálne pobodal iba pätnásťročnú Alenku, ktorá s kamarátkou jazdila na kraji mesta na skateboarde. Potom z miesta činu utiekol. Ešte v ten istý večer sa ale sám kriminalistom prihlásil a priznal. Polícia ho obvinila z pokusu o vraždu.

V nedeľu v podvečer si pätnásťročná Slovenka Alenka z Banskej Bystrice vyšla spoločne s kamarátkou na skateboard. Kamarátky išli práve Tulskou ulicou v mestskej časti Fončorda, keď ich z ničoho nič napadol neznámy páchateľ.

Ten bodol kuchynským nožom Alenku do brucha a spôsobil jej rozsiahle zranenia. Následne sa muž pokúsil zaútočiť aj na druhé dievča, tej sa ale podarilo pred šialencom utiecť.

 Kriminalistom sa páchateľ sám  priznal

O život pobodanej tínedžerky bojovali lekári počas komplikovanej operácie dlhé hodiny. „Pacientka podstúpila urgentnú operáciu brušnej dutiny s cieľom zastaviť krvácanie. Mala poškodenú brušnú aortu a pečeň,“ uviedla v pondelok pre televíziu JOJ hovorkyňa Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici Jana Petríková. V priebehu pondelka sa lekárom podarilo zranenú dievčinu prebrať z umelého spánku a jej stav je v súčasnej dobe podľa zdravotníkov stabilizovaný.

Súd rozhodol: Judita (18) je vinná z zavraždi Tomáša (†16)! Aký dostala trest?

 Obeť nikdy predtým  nevidel

K činu sa ešte v priebehu nedeľného večera prihlásil dvadsaťdvaročný vysokoškolák Tomáš, ktorý v Banskej Bystrici študuje medicínu. Na kriminalistov počkal na schodoch jednej z tamojších základných škôl a tvrdil, že si nič nepamätá. S dievčaťom sa útočník nikdy predtým nevidel a polícii nebol schopný povedať, prečo na Alenku zaútočil.

Judita obvinená z ubodanie šestnásťročného Tomáša prehovorila! Prvé šokujúce slová!

„Proti dvadsaťdvaročnému mužovi z Banskej Bystrice bolo vznesené obvinenie pre obzvlášť závažný zločin vraždy spáchaný v štádiu pokusu. Zo strany vyšetrovateľa bude podaný podnet na vzatie obvineného do vyšetrovacej väzby,“ informovala v utorok polícia na sociálnych sieťach.