Dramatická udalosť ako z hororu sa odohrala v lyžiarskom rezorte v rumunskom Predeali. Medveď tam začal preháňať lyžiara, ktorý práve schádzal zo svahu. Svedkovia sa snažili neborákovi pomôcť a nebezpečnú šelmu zahnať. Desivý okamih bol natočený na video a behá z neho mráz po chrbte.

Autorom šokujúceho záznamu je David Kréta, ktorý sa s ďalšími zdesenými svedkami desivého útoku šelmy práve  nachádzal na lyžiarskom vleku. „No tak, rob! Prenasleduje ťa medveď! Rýchlejšie! Chráň bože, neotáčaj sa,“ kričali pozorovatelia lyžiarovho boja o holý život podľa webu Romania Insider.

Niektorí svedkovia potom začali na hladnú šelmu hvízdať s nádejou, že ju zvuk rozptýli. Toho dňa, keď k ataku medveďa hnedého na lyžiarov došlo, boli hlásené hneď tri pozorovania týchto šeliem, prezradili horskí žandári webu Digi24. Svah, na ktorom došlo k natočenému incidentu, mal byť uzatvorený.

Ako ale video urobené z lyžiarskeho vleku v prevádzke ukazuje, nebolo to tak. Keď prenasledovaný muž zistil, že má v chrbte medveďa, stratil rýchlosť a spomalil. Našťastie sa mu podarilo rýchlosť vzápätí opäť nabrať. Medveď však svoju potenciálnu korisť nechcel za žiadnu cenu nechať ubziknúť. Hnal sa za ním ďalej!

Medvedica na Poľane doriadila známeho fotografa prírody! Zahryzla sa mi do stehna a potom sa do mňa pustila, opísal

Lyžiar potom urobil to najchytrejšie, čo mohol. Jeho bystré myslenie mu zachránilo život. Do snehu totiž zahodil svoj batoh, ktorý odpútal pozornosť šelmy. Tá sa následne vrhla na ruksak, či sa v ňom neschováva nejaká olovrant. Podľa hovorcu horských četníkov Iona Zaharia sa lyžiar zachoval správne.

 Strieľanie medveďov je v Rumunsku   legálne 

Týždeň pred drámou v Predeali došlo k ďalšiemu pozorovaniu medveďa v blízkosti rezortu v Clabucet. Horskí žandári ho terénnym vozidlom zahnali späť do lesa a hľadajú riešenie, ako ho premiestniť do inej oblasti. Podľa Daily Mailu žije v Rumunsku asi 6000 medveďov hnedých. Ich lov je legálna kvôli tomu, aby sa nepremnožili.

Na poľovníka v Strážovských vrchoch zaútočil medveď. Nepomohla mu ani strelná zbraň!